Норвегия взе ключов успех срещу безличната Петева чета (ВИДЕО + СНИМКИ)

България на практика загуби шансове за класиране

Норвегия победи България с 1:0 в двубой от група "Н" на европейските квалификации. Единственият гол на ст. "Васил Левски" в София бе на Форен в 57-ата минута.

Така българският тим остава с минимални шансове за класиране на предстоящия еврошампионат във Франция. Нашите са намират на пет точки от Норвегия, които са трети в групата. Съставът на Ивайло Петев предстои да гостува на Италия в неделя на "Ренцо Барбера", а след това и на Хърватия.

Победата е четвърта за Норвегия в исторически план срещу България от 14 мача. До края на квалификациите остават три мача, а целта пред националния ни отбор е третото място, което дава право на участие в баражите за финалите. Шансовете ни изглеждат минимални с оглед и предстоящото гостуване в Палермо. Норвегия пък предстои да приеме хърватите.

6 Малта 7 0 1 6 -10 1

Двубоят започна в бавно темпо, а нашите не успяха да наложат домакински натиск. Първият точен удар дойде в 21-ата минута, когато Ивелин Попов стреля опасно, но вратарят на Норвегия се справи.

В първия половин час Норвегия спокойно задържаше топката, а имаше периоди, в които целият тим на България бе прибран в своята половина.

С началото на второто полувреме Мицански пропусна един от най-добрите шансове пред българите. Той излезе на добра позиция, но бе блокиран преди да нанесе решителен удар.

Това бе наказано от гостите. В 57-ата нашите допуснаха груба тактическа грешка и Форен реализира след заучено положение.

В 78-ата минута Хенриксен можеше да удвои, но Митрев изби силния му шут.

На свой ред публиката освирка мощно БФС и националите в оставащото време до края.

В оставащите няколко минути тимът ни така и не съумя да създаде сериозен натиск и да затрудни скандинавците.