Сливен се върна в голямата игра след 1:0 над Черноморец (Поморие) на „Хаджи Димитър”

Двата тима завършват мача с по 10 човека, Светослав Петров герой за „воеводите”

Отборът на Сливен постигна изключително важна победа в борбата си за завръщане в „А” група, след като днес се наложи с минималното 1:0 над тима на Черноморец (Поморие). Срещата се игра на стадион „Хаджи Димитър” в града под Сините камъни и бе от програмата на 11-ия кръг на Източната „Б” група.

Единственото попадение в срещата бе дело на Светослав Петров в 60-ата минута. Иначе и двата тима завършиха двубоя с по 10 човека, след като Велков си изкара директен червен картон в 75-ата минута, а 4 по-късно и Миндев напусна преждевременно терена, след като му бе изваден втори жълт картон.

Двубоят започна много равностойно, а в 6-та минута Костов опита да прехвърли  Славов, но топката излезе в аут.

Като цяло играта през това първо полувреме бе доста накъсана, като реферът Кирилов отсъждаше нарушения дори и за най-безобидните единоборства. В 16-ата минута Ивайло Петров проби открадна една топка по десния фланг, премина покрай двама бранители и центрира към далечната греда, където Веселинов стреля от воле, топката тупна и прехвърли вратата.

Така дойде 21-ата минута, когато „воеводите” изтърваха и най-изгодното си положение за първата част. Тогава Веселинов центрира добре в пеналта, където Филипов бе на страхотна позиция, но ударът му с глава излезе в аут.

В 38-ата минута пък, поморийските „акули” имаха невероятна възможност да излязат напред в резултата, след като Живко Петров засече с глава центриране от дясно, Караманов спаси, а при добавката Костадинов не можа да уцели опразнената врата и стреля покрай вратата.

До края на полувремето обаче гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част стартира със силна игра на домакините и страхотна възможност в 51-ата минута за влезлият на полувремето Крумов. Тогава той получи в наказателното, завъртя се и шутира с десния крак, но топката срещна гредата. 5 по-късно Костов намери Ивайло Петров в пеналта, бранителят върна за Крумов, който стреля опасно, но Славов показа добър рефлекс и спаси.

Така дойде 60-ата минута, когато Ивайло Петров стреля много силно от далечна дистанция, Славов не можа да улови и притичалият Светослав Петров откри резултата.

След попадението „воеводите” се прибраха в половината си и започнаха да дебнат съперника си на контраатаки. При една такава в 74-ата минута, Крумов бе изведен сам срещу Славов, но изстрелът на резервата излезе в аут.

Веднага неточния шут, Велков от гостите репликира остро съдията, за което получи директен червен картон. Само 4 минути по-късно Иван Кирилов възстанови численото равенство, след като показа втори жълт картон на Миндев от Сливен.

До края на двубоя поморийските „акули” наложиха непрестанен натиск, но той бе по-скоро стихиен. Едва в продължението пред Митев и Атанасов се откриха добри възможности, ала и двамата стреляха над вратата.

Така Сливен се наложи с минималното 1:0 над тима на Черноморец (Поморие) на стадион „Хаджи Димитър”.

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"