Пирин пропусна дузпа в добавеното време на "Овча купел" и остана без победа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гошо Петков спаси Славия

Славия и Пирин не успяха да се надиграят и закономерно завършиха 0:0 във втората среща от 11-ия кръг на „А” група, като гостите изпуснаха дузпа в добавеното време.

Когато всичко изглеждаше ясно, „орлетата” дочакаха своя шанс. Семерджиев фаулира изведения Тасев в наказателното поле при контра на гостите. Но Георги Петков спаси удара от бялата точка на резервата Венцислав Бенгюзов.

Преди това най-чистото положение пропусна Цветомир Панов в началото на второто полувреме, като вратарят Красимир Костов парира.

„Белите”, които се разиграха в края, не успяха да вкарат гол в 5-о поредно домакинство, съответно да победят, докато Пирин, който демонстрира здрава защита, остана без пълен успех в „А” група, пропускайки за трети път от бялата точка този сезон.

Равенството означава, че Славия остава на 5-ото място в класирането, а Пирин – на последното.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Равностойно бе началото на двубоя, като Пирин изглеждаше по-опасният отбор. Положенията липсваха, въпреки че скоростта в играта на двата отбора беше на прилично ниво, а и качеството на изпълненията и импровизацията. Сякаш липсваше последният пас, което говореше добре за защитите.

В средата на първата част зачестиха острите сблъсъци. Те бяха плод на битката, която си спретнаха „бели” и „зелени”. Картони нямаше. За щастие, нямаше и контузени футболисти. Преди мача стана ясно, че вратарят на Славия Марио Кирев бил със здравословни проблеми и домакините останаха без резервен вратар. Гошо Петков пазеше.

Първият си точен удар Славия отправи 4 минути преди почивката, когато вратарят на Пирин Красимир Костов сбърка с изчистването. Топката попадна в Карабельов, който веднага шутира от няколко метра пред наказателното поле, но право в ръцете на Костов.

На почивката треньорът на белите реагира и пусна Жереми Манзоро на мястото на Иван Вълчанов.

Първото положение в мача бе плод на индивидуален рейд. Цветомир Панов проби през центъра на цялата защита на Пирин и шутира от около точката на дузпата, но Костов парира, като бе скъсил ъгъла.

Славия опита натиск, който бързо притихна.

Треньорът на Пирин Васил Петров пък включи Маркиньос след час игра. Бразилецът също пораздвижи играта на гостите, които имаха неуважени претенции за дузпа в 71-ата минута, когато бранителят Николов беше задържан в наказателното поле.

Друга резерва на Славия – Матийо Мансе, можеше да открие само секунди след влизането си в игра, но в техничния опит за прехвърляне на вратаря липсваше сила.

В края Пирин се измори и отстъпи инициативата. Всичко беше в краката на Славия, но благоевградската защита остана стабилна, като дори бе създадена поредна контра, при която Тони Тасев беше подсечен от Семерджиев в наказателното поле.

Треньорът Васил Петров дори не гледаше изпълнението на Венци Бегюзов, който би в обсега на Георги Петков и накара югозапада да потъне в мъка.