Саутхемптън обърна шампиона насред „Стамфорд Бридж” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Най-тежкият период в кариерата на Жозе Моуриньо продължава

Най-тежкият период в кариерата на Жозе Моуриньо продължава.

Португалският специалист определи като точно такава ситуацията, в която се намира воденият от него тим на Челси преди мача със Саутхемптън, а в събота вечер английският шампион допусна обрат и падна вкъщи от „светците” с 1:3.

Специалния върна в състава капитана Джон Тери в опит да заздрави пропускливата защита на своите, но вместо това видя от скамейката за първи път някой отбор да вкара на тима му три гола на „Стамфорд Бридж”.

Иначе мачът запона отлично за лондончани и те поведоха още в 10-ата минута, когато Уилиан изпълни майсторски един пряк свободен удар и хвана неподготвен Мартен Стекеленбург – 1:0.

После обаче домакините сякаш решиха, че са си свършили работата, а гостите се разиграха. „Светците” имаха две претенции за дузпи, които не бяха уважени, както и няколко добри положения за гол.

В 38-ата минута след центриране от статично положение се наложи бранител в синьо да чисти в корнер, а в 41-ата Мане изведе чудесно Райън Бертран зад гърба на защитата. Бившият играч на Челси обаче се забави с удара и така си затвори ъгъла, което позволи на Асмир Бегович да спаси с решителна намеса.

Малко след това Саутхемптън изравни. В 43-ата минута Грациано Пеле свали чудесно с гърди към Стивън Дейвис, който без забавяне прати от движение топката в мрежата с хубав удар от границата на пеналта – 1:1.

При този резултат дойде и почивката, по време на която Моуриньо реши да замени Рамирес с Неманя Матич, когото впоследствие също извади от игра, за да пусне Лоик Реми.

Това обаче стана, след като гостите вкараха още два пъти.

В 60-ата минута Грациано Пеле изведе Садио Мане сам срещу вратаря и той го преодоля за 2:1, а в 72-ата двамата размениха ролите си.

Тогава сенегалецът пусна към италианеца и той с мощен шут по диагонала направи Бегович безпомощен, оформяйки крайното 3:1.

Така Саутхемптън постигна първата си победа като гост от месец февруари насам, докато Челси записа второ поражение за по-малко от седмица и остана с едва осем точки от точно осем кръга.

„Светците” на Роланд Куман вече имат 12 в своя актив и се намират в горната половина на таблицата.

Ето и всички останали резултати, както и програмата на осмия кръг от Висшата лига:

Кристъл Палас – Уест Бромич 2:0

Борнемут – Уотфорд 1:1

1:0 Глен Мъри (’28)
1:1 Одион Игало (’45)