"Соколите" разпердушиниха безидейните "канарчета" в дебюта на Радуканов (ВИДЕО+СНИМКИ)

Спартак (Варна) спечели с 1:0 домакинството си на Ботев (Пловдив), феновете на двата отбора протестираха

Дебютът на Милен Радуканов начело на пловдивския Ботев се оказа неуспешен, тъй като „канарчетата” загубиха минимално визитата си на варненския Спартак.

Последният мач от 11-ия кръг на Източната „Б” група се игра на стадион „Спартак” във Варна пред неповече от около 800 зрители, тъй като феновете на домакините протестираха срещу управлението на клуба, а тези на гостите очевидно показаха, че не са доволни от резултатите, а и от играта, на своите любимци.

Срещата във Варна започна отлично за „соколите” и успяха да открият резултата буквално с първата си по-сериозна атака към вратата на Ботев.

Това се случи в 12-ата минута, когато едно наглед безобидно центриране на Марин Петров отдясно бе „проспано” от защитата на „канарчетата”, но не и от Янаки Смирнов, който с плонж засече топката в мрежата на Амбарцумян.

След попадението футболистите на Ботев се опитаха да отговорят подобаващо и се настаниха трайно в половината на своите домакини, но защитата на „соколите” се представи отлично и с нищо не показа, че е втората най-слаба в първенството и е допуснала цели 19 гола в 10 мача.

Така почивката дойде при минимален аванс в полза на Спартак, а след нея темпото на игра спадна още повече, а идеите на гостите сякаш се бяха изчерпали.

Затова и варненци заиграха с още по-голямо самочувствие, макар и те да не успяваха да стигнат до кой знае колко чисти голови ситуация, с изключение на една, открила се пред голмайстора им Янаки Смирнов, който обаче стреля право в тялото на Амбарцумян, останал очи в очи със стража на пловдивчани.

За разлика от постната продукция на терена обаче, по трибуните на стадион „Спартак” бе изключително интересно.

Част от привържениците на домакините протестираха цял мач срещу ръководството на клуба и към края на двубоя разкъсаха транспарант с надпис "Винаги верни на Спартак Варна", издигайки друг, който гласеше "Спартак (Варна) ще умре! Спартак – това сме ние, имитацията невъзможна!".

Друга част от феновете на „соколите” обаче се бяха настанили на централната трибуна и освиркваше протестиращите привърженици.

Десет минути преди края на срещата пък феновете на Ботев (Пловдив) хвърлиха всички налични димки на терена и напуснаха мача преждевременно, очевидно обидени от слабата игра на своите любимци.

Тя доведе до загуба и отдалечаване на 4 точки от лидера в Източната „Б” група Етър, докато въпреки успеха си Спартак остана в зоната на изпадащите с 9 точки от 11 мача.