Баварската машина прегази Борусия (Дортмунд) (ВИДЕО)

Байерн продължава без грешка в Бундеслигата

Байерн Мюнхен за пореден път демонстрира надмощието си в Бундеслигата. Отборът на Хосеп Гуардиола разгроми втория в класирането Борусия (Дортмунд) с впечатляващото 5:1 на "Алианц арена".

С по два гола за баварците се отличиха Робърт Левандовски и Томас Мюлер.

Именно германецът откри резултата в 26-ата минута, след като Боатенг го изведе в удобна позиция, преодоля Роман Бурки и реализира за 1:0.

Осем минути по-късно Хенрик Миктарян повали Тиаго в наказателното поле и бе отсъдена дузпа. Мюлер прати Бурки в грешния ъгъл за 2:0.

Гостите обаче отговориха бързо само 120 секунди след това. По десния фланг Кастро центрира на задна греда, където Пиер Обамеянг реализира 10-ия си гол за сезона.

Втората част започна катастрофално за Борусия. Боатенг се възползва от лошо построената защита на гостите, изведе Левандовски срещу Бурки и нападателят с лекота вкара за втори път в двубоя.

Малко по-късно Гьотце направи страхотен пропуск, но в 58-ата минута се реваншира като асистира на Левандовски за 4:1.

Ситуацията за Дортмунд се влоши още до края на битката. Крайният резултат бе оформен от Гьотце с удар в левия ъгъл при добавка.

Така Байерн вече има осем победи в първите осем кръга и е убедително начело в класирането именно пред Борусия. Головата разлика на тима на Гуардиола вече е 28:4.