Вратар спаси Реал срещу Атлетико (ВИДЕО)

"Белите" пропуснаха да оглавят Примера Дивисион

Реал Мадрид не успя да излезе на върха в Примера Дивисион. Момчетата на Рафаел Бенитес и Атлетико Мадрид завършиха при 1:1 на "Висенте Калдерон". Така "кралският клуб" остава втори с 15 точки след първите седем кръга, а на върха е Виляреал с 16. Атлетико пък е пети с 13.

За домакините двубоя започна Фернандо Торес, който замени Джаксън Мартинес на върха на атаката.

Първото попадение в двубоя падна в 9-ата минута. Тогава Даниел Карвахал центрира и в наказателното поле Карим Бензема с глава се възползва от грешка на Атлети, за да прати топката във вратата - 1:0.

Малко след това Кореа на два пъти опита опасни удари, но изстрелите му минаваха с малко встрани.

В 21-ата минута домакините получиха дузпа. Серхио Рамос фаулира откъсващия се Тиаго в наказателното поле. Антоан Гризман стреля ниско по тревата, но Кейлор Навас се намеси отлично и спаси тима си.

Първото добро положение за Кристиано Роналдо бе в 31-ата минута, но ударът му мина малко в аут.

Второто полувреме далеч не бе толкова атрактивно, а и положенията липсваха.

Реал успяваше да задържа по-продължително топката и осезателно се дръпна в своята половина.

Треньорът на Атлетико Диего Симеоне направи отлична смяна като на мястото на Кореа през второто полувреме пусна Лучано Вието. Именно той съумя да реализира изравнителното попадение.

Джаксън Мартинес центрира в наказателното поле, Гризман отклони между двама защитници топката, която попадна във Вието. Той действа решително и намери рамката за 1:1.

В оставащото време до края Кейлор Навас спаси Реал от пълен обрат. Вратарят се намеси по прекрасен начин след мощен удар на Джаксън Мартинес в 92-ата минута.