"Трите лъва" не простиха и на Естония, Швейцария си осигури място на Евро 2016 (ВИДЕО)

Англия записа девета поредна победа в квалификациите, Швейцария разпиля Сан Марино със 7:0

Англия записа девета поредна победа в квалификационна група „E” за Евро 2016, като в днешния мач „жертва” на „Трите лъва” бе отборът на Естония. Домакините поведоха в 45-ата минута с гол на Тио Уолкът, а крайното 2:0 оформи Рахийм Стърлинг в 85-ата минута. След загубата Естония се намира на три точки от третия в групата Словения и има минимални шансове за баражите.

Без изненада Англия доминираше на терена още от първата минута и не изпусна инициативата до края на срещата, въпреки че на моменти домакините налагаха прекалено „приспивно” темпо.

Аксалу отрази опасен удар на Уолкът още в третата минута, а осем по-късно Баркли не успя да преодолее стража.

Пропуските пред вратата на естонците продължиха, като Стърлинг пропусна да реализира в 20-ата минута и би встрани от вратата, а Гари Кейхил бе неточен с глава след подаване от корнер.

Превъзходството на домакините получи цифрово изражение едва в последната минута на първата част. Баркли видя включващия се от дълбочина Уолкът и с прецизен пас изведе седмицата, който пое на ръба на засадата и останал сам срещу Аксалу би точно за 1:0.

След почивката Хари Кейн имаше златна възможност да покачи на 2:0, но не се възползва от шанса си. При заучено положение от фаул Милнър пусна към Лалана, който шутира мощно, но Аксаул отрази, а след това се справи блестящо и при добавката от близост на „Урагана” Кейн.

Рос Баркли с прекрасен финт премина между двама бранители и отправи опасен удар към вратата на гостите, но Аскалу бе подготвен и отби в корнер.

Точка на спора постави Рахийм Стърлинг в 85-ата. Резервата Джейми Варди бе изведен отляво, след което пусна към включващия се на скорост Стърлинг, който оформи крайното 2:0.

В последния двубой от групата Англия гостува на Литва на 12 октомври, а Естония е домакин на Швейцария по същото време.

В друг двубой от групата Швейцария си осигури място на Европейското по футбол във Франция, след като попиля със 7:0 Сан Марино. Начало на головата фиеста даде Ланг в 17-ата минута. Сан Марино успя да удържи резултата непроменен до второто полувреме, но натискът на "кръстоносците" се оказа непосилен за гостуващия тим и в 55-ата минута Инлер удвои от дузпа.

Десет минути по-късно Мехмеди направи резултата класически, а Йоан Джуру покачи на 4:0 отново от дузпа в 72-ата.

Касами също записа името си сред голмайсторите в 75-ата, а главният рефер отсъди трета дузпа в полза на Швейцария в 80-ата, която бе реализирана от Емболо.

Крайното 7:0 бе оформено от Ерен Дердийок в 89-ата минута.

Така Швейцария е с актив от 18 точки и реално се класира за Европейското във Франция догодина още преди последния си мач срещу Естония на 12 октомври.

Словения записа равенство 1:1 срещу Литва в предпоследния си мач от група "Е. Домакините поведоха с гол от дузпа на Бирса в добавеното време на първата част, а Новиковаш изравни в 79-ата също от дузпа.

Така Словения се намира на третата позиция в групата с  13 точки, с три повече от Естония и Литва.