Испания подпечата билета за Евро 2016, но даде свидни жертви (ВИДЕО)

"Ла Фурия" победи Люксембург с 4:0, Давид Силва и Мората се контузиха, Украйна ще чака грешка на Словакия

Испания се класира и на хартия за Евро 2016 във Франция след комфортен успех с 4:0 над аутсайдера Люксембург в предпоследния си квалификационен мач на стадиона в Логроно. Резервата Пако Алкасер и Санти Касорла вкараха по два гола, но „Ла Фурия” даде свидни жертви, защото Давид Силва и Алваро Мората бяха сменени с контузии през първата част.

Европейският шампион спечели Група C след издънка на Словакия тази вечер като домакин на Беларус. Испанците вече имат 24 точки след 8 победи и загуба, а словаците останаха с 19 и бяха настигнати от Украйна, също с 19.

Тази вечер Дел Боске бе направил цели 8 промени спрямо състава, който победи Македония като гост миналия месец.

Жерар Пике бе освиркван от публиката от самото начало, а Давид Силва получи контузия след остро влизане на Жерсон и бе принудително сменен от Хуан Мата още в 10-ата минута. Новината е ужасна за Манчестър Сити, след като снощи и Серхио Агуеро се контузи и няма да играе един месец.

Испания не създаваше голови положения в началото и чак в 23-ата минута Касорла нацели напречната греда, а Мората се размина на сантиметри от гола при добавката.

Лошите новини продължиха и Мората също се контузи и бе изнесен на носилка в 33-ата минута, а на негово място влезе Пако Алкасер.

Испания повиши темпото преди почивката и логично стигна до първия гол. Жубер спаси първия удар на Педро, но при добавката нямаше как да попречи на Касорла – 1:0.

Люксембург се бранеше с целия си отбор пред врата и задържа минималната разлика до средата на втората част, когато Алкасер пусна за Фабрегас, който му върна в центъра и нападателят на Валенсия направи 2:0.

Бившият нападател на ЦСКА и настоящ на Бъртън Аурелиен Йоахим имаше най-добрата възможност за Люксембург, но би право в Икер Касияс.

Алкасер направи голям пропуск след пас на Фабргеас в 77-ата минута, но три по-късно се реваншира, за да вкара след добър рейд на Жорди Алба в наказателното поле  за 3:0. Това бе шести гол на стрелеца на Валенсия в 9 мача за националния отбор.

Пет минути преди края Касорла също вкара втория си гол в мача за крайното 4:0 с изстрел от границата на наказателното поле и Испания можеше да празнува класирането си за Евро 2016 следващото лято, където ще брани европейската си корона.

Беларус изненада неприятно Словакия по пътя към Евро 2016 и спечели с 1:0 в Жилина, макар че доигра с 10 души.

Словаците натиснаха в началото, но Хубочан с глава не бе точен, а Кучка също не настрои мерник с глава.

В 34-ата минута Ренан Брешан центрира прецизно и Станислав Драгун показа на словаците как се бележи с глава за 1:0.

Словакия опита да изравни след почивката, но съотборникът на Бербатов в ПАОК Робърт Мак прати покрай гредата.

Белорусите останаха с човек по-малко в 65-ата минута след втори жълт картон на бранителя Мартинович за необмислено влизане срещу Михал Дурис.

Хамшик и Щох бяха близо до изравнителния гол, но Беларус удържа и взе третата си победа в квалификационната кампания.

Словакия трябва да победи Люксембург като гост в понеделник, за да се класира директно на Евро 2016.

Украйна победи Македония с 2:0 като гост на „Арена Филип II Македонски” в Скопие и изравни по точки словаците.

Украинците бяха по-активни през първата част, но с пропуски се отчетоха Ярмоленко и Селезньов.

Леонард Жута игра с ръка при центриране в наказателното поле на македонците и Селезньов вкара отсъдената дузпа за 1:0 в полза на гостите.

Ярмоленко пропусна два шанса да реши мача, но това направи резервата Кравец след пас на Ротан в 87-ата минута.

Украйна и Словакия имат по 19 точки в групата, но Словакия е с по-добри показатели в преките мачове (1:0 за Словакия като гост и 0:0 като домакин) и ще отиде на финалите във Франция директно, ако победи Люксембург в понеделник. Украйна пък ще чака сензационна тяхна грешка, за да открадне второто място.

6 Македония 9 1 0 8 -12 3

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини