Жоазиньо донесе победата на Левски срещу Металург (Донецк) в Анталия

Левски победи украинския Металург (Донецк) с 1:0 в контролната среща, която се играе в турския курорт Анталия,

Левски победи украинския Металург (Донецк) с 1:0 в контролната среща, която се играе в турския курорт Анталия, съобщава „Дарик” радио. Единственото попадение за лидера в „А” група след есенния полусезон отбеляза бразилецът Жоазиньо в 80-ата минута на мача.

Двубоят започна равностойно, като след първите 15 минути нямаше добри възможности за гол пред двете врати. В 24-ата минута „сините” направиха добра атака, но Тиберканин бе фаулиран пред наказателното поле на Металург, а след изпълнението на свободния удар, не се стигна до опасност за вратаря Дишленкович. До края на първата част не се случи нищо запомнящо се освен двата жълти картона, които показа реферът Александър Дердьо на Георги Иванов – Гонзо и Йордан Милиев.

През втората част в игра за Металург се появи българският национал и бивш футболист на ЦСКА Велизар Димитров. За грубо влизане именно срещу него в 65-ата минута, от игра за втори жълта картон бе изгонен Владимир Гаджев. Въпреки това „сините” стигнаха до попадение след 80 минути игра. Жоазиньо направи отлично двойно подаване с Георги Христов и останал сам срещу вратаря на Металург го преодоля за 1:0. До края на срещата резултатът остана непроменен и Левски записа минимална победа с 1:0.

Левски: 1. Петков - к   30. Балтанов (46’ Генев)   55. Милиев   23. Бистрон (90’ Минев) 20. Жоазиньо;    18. М. Иванов   45. Гаджев   22. Тасевски (54’ Жеан Карлос)   21. Зе Соарес   9. Г. Иванов (73’ Георги Христов) 6. Тиберканин (59’ Цачев)

Металург: 66. Дишленкович   28. Сержио   4. Чечер   5. Белазор   27. Боавентура   10. Фернандеш   20. Маркидис   11. Карика   39. Кингсли   37. Ситник   9. Лазич (46' Велизар Димитров).