Нефтохимик с важна победа по пътя към връщане в "А" група, би минимално конкурента Сливен

Отборът на Нефтохимик (Бургас) постигна изключително важна победа над прекия конкурент за влизане в „А” група Сливен с минималното 1:0. „Шейховете” продължават борбата си за промоция във висшия елит догодина.

Успехът на бургазлии не дойде лесно, но определено може да се каже, че е заслужен. Нефтохимик контролираше почти изцяло действията на терена в бургаския квартал „Долно Езерово”.

Първото полувреме на мача беше изключително скучно и безидейно, като двата състава сякаш се пазеха да не загубят срещата, а не да се борят да я спечелят.

Липсваха опасните ситуации пред двете врати, като всичко по-интересно се случваше в средата на терена. Борбата и единоборствата обаче не липсваха.

Първият точен удар в мача дойде едва в 34 минута, когато Стамен Ангелов получи топката в наказателното поле на Сливен, стреля, но ударът му мина над вратата.
Вторите 45 минути обаче бяха коренно различни от първите. Още в самото начало на полувремето домакините се втурнаха в атаки и показаха, че ще гонят успеха в двубоя на всяка цена.

Стамен Ангелов беше най-активният играч на „шейховете”, като само липсата на точност в завършващия удар и късмет му попречиха да ликува.

Георги Калоянов също опита късмета сии в 53 минута бе близо до попадение, но топката мина на сантиметър- два над вратата на Караманов.

Сливен отговори с показна комбинация между Стоян Георгиев и Ивелин Костов, но тъкмо когато последният   се готвеше да стреля, беше изпреварен от хвърлилия се в краката му вратар на „шейховете”.

В крайна сметка натискът на Нефтохимик даде резултат и 7 минути преди края на срещата бургазлии откриха резултата. Милен Христов получи пас в наказателното поле на гостите, овладя топката и излъга двама футболисти на Сливен, след което необезпокояван стреля в горния ляв ъгъл на вратата на Караманов, като не му остави никакви шансове за реакция.

Така „шейховете” постигнаха изключително важен успех и изпревариха прекия си конкурент в класирането. В таблицата Нафтата заема четвърта позиция с актив от 22 точки, докато Сливен падна на 6 място с две по-малко.