Националите не можаха да бият младежите в Правец

Представителният ни тим стигна до равенство с гол на Хичо

Българският национален отбор не съумя да надвие младежкия ни тим в контрола, която се игра в Правец и приключи при равенство – 1:1.

Ивайло Петев избра в стартовия си състав квартет от Лудогорец, двама от Берое, по един от Левски, Ботев (Пловдив) и Черно море, както и двамата легионери в лицето на Антонио Вутов и Николай Димитров, като именно последният реализира и единствения гол за представителния ни тим.

Попадението за хората на Тони Здравков пък бе дело на Александър Василев. В 14-ата минута талантът на Лудогорец, който е юноша на Чавдар (Етрополе), завърши резултатно контраатака и направи безпомощен Влади Стоянов. Последният трябваше да се намесва решително на два пъти веднага след това, а в 33-ата минута Йордан Минев бе близо до изравнително попадение, но Китанов спаси.

Все пак малко преди паузата статуквото бе възстановено. В 41-ата минута Николай Димитров с диагонален удар направи 1:1 и така двата тима се оттеглихана почивка при равенство.

Преди началото на втората част Петев замени девет играчи, а Здравков - 10, но впоследствие някои от играчите отново се появяваха на терена.

В крайна сметка обаче до нови попадения не се стигна и спарингът завърши без победител.

Стартови състави:

България: Владислав Стоянов, Александър Александров, Йордан Минев, Иво Иванов, Михаил Венков, Михаил Александров, Радослав Цонев, Антонио Вутов, Николай Димитров, Лъчезар Балтанов, Исмаил Иса;

Резерви: Макенджиев, Станчев, Котев, Георгиев, Велев, Гамаков, Генов, Бакалов, Крумов, Карачанаков

Младежи: Георги Китанов, Александър Василев, Димитър Велковски, Стефан Велков, Юлиян Ненов, Христофор Хубчев, Христо Попадийн, Мики Орачев, Иван Колев, Бекир Расим, Тодор Траянов;
Резерви: Костов, Витанов, Ахмедов, Чорбаджийски, Камберов, Марин, Стоев, Семерджиев, Хаджиев, Мисяк, Стамов;
Шестима национали на Ботев отново при "канарчетата"