22 години от чудото "Парк де Пренс" (ВИДЕО)

Спомените от победата над Франция с 2:1 не избледняват

Днес се навършват 22 години от паметния футболен мач на стадион "Парк де Пренс", когато отборът на Димитър Пенев победи Франция с 2:1, а Емил Костадинов се превърна в герой, класирайки България за световното първенство в САЩ с гол в 89-ата минута и 58-а секунда.

В Париж пред повече от 50 000 зрители Костадинов, Лечков, Стоичков и компания обръщат "петлите" и хвърлят в дива радост всички българи.

Както е известно, Франция повежда в този мач след гол на Кантона, но Костадинов с два невероятни гола ни донесе победата и класирането за САЩ.

Въпреки изминалите години няма как всеки един футболен фен да забрави тези мигове и най-вече второто попадение на Коща, което падна в 90-ата минута на срещата.

Всичко около и за този много велик момент в историята на футбола ни е написано и казано, но нека още веднъж да си припомним тези уникални моменти.

Заги: Сега ще разчитаме на Левски