Ливърпул на Клоп удари звучен шамар на Сити (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мърсисайдци наказаха грешките на „гражданите” и оставиха Лестър на върха

Ливърпул направи зашеметяващо представяне през първото полувреме и постигнаха впечатляваща победа с 4:1 над Манчестър Сити като гост в 13-ия кръг на Висшата лига.

„Гражданите”, които деляха първото място с Арсенал преди днешния ден, изостанаха с три гола след едва 32 минути, като „червените” бяха неудържими.

Роберто Фирмино изработи първите два гола -  първо, Еляким Мангала си вкара автогол, а после Филипе Коутиньо завърши с нисък удар негово подаване, преди сам да вкара третия.

Серхио Агуеро намали по фантастичен начин преди почивката, но Мартин Шкъртел осигури категоричната победа за Ливърпул с мощен удар.

Ливърпул излезе напред в 7-ата минута, когато Роберто Фирмино получи дълбоко в наказателното поле, сви пред вратата и там Еляким Мангала засече в собствената си врата.

Знаменита контраатака в 23-ата минута завърши с втори гол за Ливърпул. Отново Роберто Фирмино завари небрежна защитата на Сити. Той намери перфектно пред вратата с диагонален пас Филипе Коутиньо, който отклони между краката на Джо Харт.

Коутиньо бележи за четвърти път в пет мача срещу Манчестър Сити във Висшата лига.

Сити имаха неуважени претенции за дузпа преди Фирмино да направи класическа преднината на Сити в 32-ата минута. Джан изведе хитро с пета Коутиньо отляво в пеналтерията, последният елиминира Харт с подаване към Фирмино, който плъзна в мрежата.

Последният път, когато Сити допусна три гола през първото полувреме, беше на 22 февруари 2003 г. при домакинската загуба с 1:5 от Арсенал.

Фирмино пропусна още две положения преди Сити да намали по удивителен начин минута преди почивката. Мартин Шкъртел изчисти лошо. Серхио Агуеро пое, освободи се елегантно от Лукас и красиво завъртя в долния десен ъгъл. Класно изпълнение!

Агуеро вече е южноамериканският реализатор №1 в историята на Висшата лига (85 гола).

Харт направи феноменално спасяване, когато Фирмино получи пас зад отбраната и остана очи в очи с него, но вратарят скъси ъгъла и блокира с коляно. Секунди по-късно Фирмино успя да преодолее Харт и да отбележи, но имаше засада при подаването на Коутиньо. После Миньоле се изяви при чисто положение на Агуеро.

Точка на спора сложи Мартин Шкъртел в 81-ата минута с мощен шут от фронтална позиция пред наказателното поле.

Словакът бележи за четвърти път за първенство срещу Сити, което превръща „гражданите” в любимия му съперник.

В заключителните минути бившият играч на Ливърпул Рахим Стърлинг не успя да засече прострелно подаване на Кевин де Бройне, като сякаш докосване на Миньоле му попречи.

Това е едва вторият път, когато Ман Сити допуска 4 гола на „Етихад”. Първият бе през септември 2012 г. срещу Астън Вила (2:4).

Тежката загуба на Сити оставя Лестър (28 т.) на върха. Тимът на Пелегрини отстъпва с 2 точки и заема третото място, на точка зад Манчестър Юнайтед.

Ливърпул се изкачи с едно място и вече е 9-и с 20 точки.

МАНЧЕСТЪР СИТИ – ЛИВЪРПУЛ 1:4
0:1 Мангала (8’)
0:2 Коутиньо (23’)
0:3 Фирмино (32’)
1:3 Агуеро (44’)
1:4 Шкъртел (81’)