Андре Шюрле отряза шансовете на ЦСКА Москва в Шампионската лига (ВИДЕО)

Волфсбург наказа грешките на руснаците, Георги Миланов с цял мач и пропуск при 0:0

ЦСКА Москва отпадна от по-нататъшно участие в Шампионската лига след домакинска загуба 0:2 от Волфсбург в петия кръг на група „В”. Два гола за успеха на гостите отбеляза резервата Андре Шюрле, макар че първото попадение бе записано като автогол на Игор Акинфеев. Цял мач за московчани записа българският национал Георги Миланов, който направи голям пропуск при 0:0.

След нулево първо полувреме Миланов беше много близо до откриването на резултата, но Диего Беналио спаси удара на халфа при добавка в 49-ата минута.

После нов шут на Миланов бе блокиран.

ЦСКА беше най-близо до гола в 62-ата минута, когато шут на Зоран Тошич от границата на пеналтерията срещна сглобката.

Куриозен гол допусна Игор Акинфеев в 67-ата минута, когато Андре Шюрле стреля слабо от малък ъгъл и топката се изплъзна от ръцете на вратаря.

ЦСКА изтърва чист гол две минути по-късно, когато Дзагоев трябваше само да намери опразнения ъгъл от вратарското поле, но би в ръцете на Беналио.

В края Тошич изведе чудесно с пас по въздуха Ахмед Муса, който обаче бе затворен от защитниците на Волфсбург.

Гостите нанесоха своя удар в 88-ата минута, когато резервата Себастиан Юнг проби отдясно и центрира в наказателното поле. Там друга резерва – Шюрле, отбеляза втория си гол в мача с отсечен удар.

В допълнителното време Никлас Бендтнер улучи и страничната греда на вратата на Акинфеев.

Така, ЦСКА остана на последното място с 4 точки от 5 мача, докато Волфсбург временно оглави група „В” с актив от 9 точки преди втория мач от 21:45 ч между Манчестър Юнайтед и ПСВ Айндховен.

ЦСКА МОСКВА – ВОЛФСБУРГ 0:2
0:1 Акинфеев (67’ автогол)
0:2 Шюрле (88’)

21:45 Манчестър Юнайтед – ПСВ Айндховен