Реал едва опази 4 гола аванс в мразовития Лвов, Ибрахимович спря сушата срещу бившия си клуб (ВИДЕО)

"Белия балет" водеше с 4:0 до 78-ата минута, но допусна три гола за 11 минути срещу Шахтьор

В мразовития Лвов Реал (Мадрид) оцеля, след като водеше с 4:0 срещу Шахтьор (Донецк) до 78-ата минута, но допусна три гола в рамките на 11 минути.

След тежката загуба от Барселона през уикенда (0:4) тимът на Рафаел Бенитес се наложи с 4:3 и си осигури първото място в група „А”, но само в това се изразява утехата им.

Вратарят Кико Касия направи своя дебют за Реал в Шампионската лига.

Реал откри в 18-ата минута. Гарет Бейл центрира на пътя на Роналдо, който засече отблизо с глава.

„Белия балет” затанцува в началото на второто полувреме и между 50-ата и 52-ата минута наниза още два гола. Тони Кроос даде разкошна топка на Роналдо, който от своя страна асистира за гола на Лука Модрич. Две минути по-късно класиката оформи Дани Карвахал.

А Кристиано Роналдо направи две асистенции в един мач от Шампионската лига за първи път в своята кариера.

Португалецът се разписа за 4:0 след отлична работа на Гарет Бейл. Уелсецът проби по левия фланг, центрира ниско а Роналдо разтърси мрежата от втория опит.

Реал допусна гол за първи път този сезон в Шампионската лига. Алекс Тейшейра реализира дузпа за Шахтьор в 78-ата минута. Пет минути по-късно Дентиньо направи 2:4 с глава и направи нервни последните минути.

Феновете на домакините изреваха и минута преди края на редовното време Алекс Тейшейра взриви трибуните с гол за 3:4. Рафа Бенитес започна да крещи на границата на техническата зона.

В крайна сметка испанският тим удържа останалия само един гол аванс.

ПСЖ пък зае втората позиция, след като спечели комфортно с 5:0 почти приятелското гостуване на шведския Малмьо, като Златан Ибрахимович отбеляза срещу бившия си клуб.

Преди мача Ибрахимович стана почетен гражданин на град Малмьо, откъдето започва футболната му кариера. Ибра беше аплодиран от феновете на домакините. Но не той откри резултата в 3-ата минута. Това бе Адриен Рабио, който бе точен с глава. Иначе Златан нямаше гол в Шампионската лига от близо година.

Не след дълго ПСЖ удвои своя аванс. Бившето крило на Манчестър Юнайтед Анхел ди Мария засече от задна позиция ниско подаване отляво на Блез Матюиди. Аржентинецът отбеляза юбилейния гол №7000 в групите на Шампионската лига.

Сушата за Златан Ибрахимович в Шампионската лига приключи в 50-ата минута, когато той завъртя от наказателното поле.

Маркус Розенберг пропусна дузпа за домакините в 61-ата минута преди Анхел ди Мария да вкара втория си гол в мача с глава 7 по-късно за 4:0.

Ди Мария отстъпи мястото си на Лукас Моура, който оформи крайното 5:0 от свободен удар в 82-ата минута.

Чалханоглу: Това Скудето е отмъщението ми към Милан

Халфът не може да забрави отношението на феновете на "росонерите" след трансфера в градския съперник

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)