Лудогорец затанцува бразилска самба и смачка Берое с 5:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Георги Дерменджиев върна Лудогорец към най-добрата му форма и нанесе най-тежката загуба на Хубчев

Лудогорец заблестя и прегази Берое с 5:0 у дома в първа среща от 17-ия кръг на А група. Два гола на Вандерсон и по един на Марселиньо, резервата Георги Терзиев и Кешеру изравниха шампиона наравно с Левски на върха, а Кафу и Марселиньо удариха на два пъти и греди в други ситуации през първата част. Така разградчани категорично спечелиха битката между шампиона и вицешампиона от миналия сезон и постигнаха най-голямата си победа над Берое в историята, а загубата е най-тежката за Петър Хубчев начело на Берое.

Лудогорец и Левски имат по 31 точки, но „сините” са с мач по-малко и в неделя приемат Славия в столичното дерби. Лудогорец има по-добри показатели в преките мачове с Левски и формално води в момента. Берое остава четвърти с 27 точки.

Тази вечер Лудогорец започна с петима бразилци сред титулярите и затанцува истинска бразилска самба на терена с настроение, каквото рядко, почти никога, не можеше да се види под ръководството на Бруно Рибейро и Едуард Ераносян.

Възпитаниците на Дерменджиев стартираха на високи обороти от първата минута. Пиргов изби коварен фалцов удар на Кафу, а Кешеру се размина на сантиметри от гола при нисък удар към далечния ъгъл след лошо изчистване.

Натискът продължи и Пиргов отрази изстрел с глава на Венци Керчев след свободен удар, а отблизо Кафу нацели близката лява греда при добавката. В 14-ата минута и Марселиньо бе спрян от същата лява греда, след като засече с глава центрирането на Натанаел от фаул.

След изминаването на четвърт час настъпиха по-нервни минути, а Лудогорец заслужено материализира превъзходството си, но по-спорен начин в 30-ата минута. Домакините изпълниха един тъч поне 4-5 метра по-напред от редното и докато гостите протестираха, Кешеру чукна за Кафу по левия фланг, той стигна почти до аутлинията и пусна по земя на втора греда за Вандерсон, който с лекота вкара за 1:0. Протестите на Хубчев не бяха уважени.

Лудогорец усети, че може набързо да реши мача и наистина вкара втори гол само седем минути по-късно. След разиграване на тъча вдясно, топката мина пред двама в зелено, а Кешеру я заложи за Марселиньо, който майсторски фалцира покрай защитник в десния ъгъл за 2:0.

Хубчев направи две смени на почивката и извади Стивън Петков и Венелин Филипов, за да пусне Исмаил Иса и Венци Василев, но втората част се оказа още по-лоша за старозагорци, защото Лудогорец на Дерменджиев се забавляваше на терена.

Иса изпусна най-чистото положение за Берое в 49-ата минута и би над вратата от отлична позиция след лошо избиване на Моци.

Дъжд заваля над Разград, а в 62-ата минута Марселиньо и Кешеру комбинираха, топката стигна до Вандерсон, първият му изстрел бе блокиран, но той прояви настойчивост, първи стигна до кълбото и технично прехвърли Пиргов в левия ъгъл – 3:0 и втори гол за Вандерсон.

Вандерсон беше много близо и до хеттрик, но тресна напречната греда с бомба извън пеналта след двойно с Марселиньо. Кешеру пропусна още веднъж и се ядоса.

Четвъртият гол обаче не закъсня – Кешеру изпълни късо корнер, Дяков му върна, а той центрира остро и резервата Георги Терзиев с глава плъзна в левия ъгъл за 4:0.

Владо Стоянов направи първото си спасяване в 78-ата минута при удар на Делев, но голеадата продължи и Кафу размина съперник вляво, пусна в коридор по земя за Клаудиу Кешеру и румънецът стигна до осмия си гол за сезона с прецизен шут в горния ляв ъгъл – 5:0.

Следващата седмица Лудогорец гостува на Ботев в сряда /2 декември/, а Берое е домакин на Левски в същия ден.

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"

Официално: Столична община поиска „Герена“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона