Черно море спря домакинската серия на поваления от контузии Локо (Пд) и влетя в топ 5 (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Моряците" вкарваха, докато "смърфовете" атакуваха и пропускаха

Черно море постигна тактическа победа с 3:1 над Локомотив (Пловдив) на тежкия терен на „Лаута” и влетя в топ 5 на „А” група. „Моряците” сложиха край на серията от шест домакински победи на „черно-белите” и от седем без загуба в пловдивския парк.

През първото полувреме Локомотив, който беше покосен от още три контузии непосредствено преди и по време на мача, атакуваше и пропускаше, а Черно море вкарваше. Моряците се оттеглиха с два гола аванс на почивка след попадения на Курьор в 7-ата и на Бурабия в 39-ата при идентични ситуации.

Зоран Балдовалиев намали в 57-ата минута, а Локомотив получи още по-голям импулс след два бързи жълти картона на Стефан Станчев. Съдбата обаче явно бе обърнала гръб на „смърфовете” и те получиха трети гол в добавеното време, дело на Бурабия от дузпа.

Старши треньорът на Локомотив Христо Колев-Бащата не можеше да разчита на невъзстановените от контузии Емил Гъргоров и Димо Бакалов, наказаният Пламен Крумов, както и на Димитър Велковски. Трайно контузен е Николай Димитров.

Още един футболист отпадна от сметките на „черно-белия” щаб в последния момент. Централният защитник Кирил Котев получи контузия на загрявката и отстъпи своето място на Игнат Дишлиев. В течение на първото полувреме обаче старата травма на Дишлиев в коляното се обади, докато Йоан Ласиман се оплака от проблем с бедрото. Така, Бащата извърши две принудителни смени по време на играта и една преди нея.

Локомотив започна да атакува от самото начало и играещият за първи път като титуляр Илиян Йорданов се озова на стрелкова позиция в 3-ата минута, но би в ръцете на вратаря Георги Китанов.

Четири минути по-късно Черно море завари неподготвена защитата на Локомотив и откри резултата. Даниел Георгиев пусна отдясно за непокрития във вратарското поле Курьор, който засече в близкия ъгъл.

Въпреки това, Локомотив продължи да бъде по-активният отбор и създаде две чисти положения, едно от които 100-процентово, пропуснати от Дани Кики. Веднъж той сам го изработи, но стреля покрай даленчата греда, а после бе изведен хитро от Камбуров, прехвърли вратаря, но не улучи рамката.

Черно море, който дебнеше с бързи флангови атаки, нанесе втория си удар шест минути преди почивката по сходен начин. Станчев центрира фалцово отдясно за Бурабия, който се измъкна без топка между двама и отблизо засече в близкия ъгъл.

Както вече беше споменато, Локомотив беше покосен от две принудителни смени между двете попадения на „моряците”.

Преди да изтече час игра Локомотив намали с изненадващ удар на Балдовалиев в долния ъгъл. Нападателят, който влезе като резерва през първата част, се обърна хитро пред наказателното поле и накара Китанов да отгледа топката.

В 64-ата минута Илиян Йорданов пропусна златен шанс да изравни, като домакините получиха импулс. Десет минути по-късно Стефан Станчев от Черно море си изкара бърз втори жълт картон и предпоставките бяха за „черно-белите”.

До края усилията на „смърфовете” не се увенчаха с успех. Те дори получиха трети гол в добавеното време, когато Илиян Йорданов закачи Педро Еуженио в наказателното поле и реферът Станислав Тодоров от Шумен посочи бялата точка. Бурабия вкара втория си гол в мача от 11-те метра.

Така, Черно море спечели седмата си победа и се изкачи на петото място с актив от 24 точки, с две повече от Славия, който утре гостува на Левски, и с три повече от Локо (Пд).