Литекс надви с 4:2 борбен Ботев (Пд) на стадиона в Ловеч (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Оранжевите" успяха да обърнат от 0:1 и оглавиха временното класиране с 31 точки

Литекс спечели с 4:2 домакинския си мач срещу Ботев (Пд) в 17-ия кръг на „А” група и оглави класирането с 31 точки, колкото имат Лудогорец и Левски.

Двубоят бе изпълнен с динамика и обрати, като „канарчетата” първи стигнаха до попадение в 27-ата минута чрез Грегъри Нелсън.

За по-малко от четвърт час домакините стигнаха до пълен обрат, като в 34-ата резултатът бе изравнен, а попадение на Рохас изведе „оранжевите” напред в края на първата част. Петрус Бумал направи 3:1 в 53-ата, а Грегъри Нелсън върна един гол в 65-ата. Крайният резултат бе оформен от Данило Асприля в 90-ата минута.

Първото полувреме премина на високи обороти, като домакините владееха повече топката и имаха повече чисти положения.

В 4-ата минута Йонсен свали към Арсенио Нунеш, който лесно навлезе в полето на домакините и пробва силен удар, Голас обаче бе подготвен и с плонж изби.

Минута по-късно отбраната на „канарчетата” отново бе неподготвена и Нунеш бе оставен сам срещу Голас, и за пореден път стража на гостите се оказа непреодолима преграда за „оранжевите”.

Нова възможност за гол се отвори пред Йонсен в 17-ата минута, но нападателят на Литекс стреля неточно от непосредствена близост до вратата.

Въпреки контрола, който имаха домакините, в 27-ата минута Елтон спря слабо топката и му бе отнета от Грегъри Нелсън, холандецът бързо се пусна по левия фланг и въпреки опитите на Елтон да му отнеме топката, футболиста на „жълто-черните” стигна до наказателното поле и с точен удар откри резултата.

Ботев не успя да задържи аванса си дълго и в 34-ата минута Литекс стигна до гол. При центриране на Рохас топката бе пропусната от всички и влетя в мрежата на гостите. Елтон бе близо, но не не успя да засече. Позицията на футболиста на Литекс обърка страничния рефер, който вдигна флага за засада, повторенията показаха, че Варела покриваше евентуална засада.

В 42-ата Литекс стигна до пълен обрат с гол на Андреас Рохас. Асприля задържа добре между двама и пусна към Рохас, той също се справи с бранител на Ботев и шутира по земя в долния ляв ъгъл за 2:1.

Литекс диктуваше темпото и през втората част, а в 53-ата домакините си осигуриха комфортен аванс от два гола след попадение на Бумал, който от дъгата на големия пеналт засече центриране на Рохас.

Интригата в двубоя бе съхранена, след като в 65-ата минута Грегъри Нелсън успя да запази майсторски топката между трима и с точен удар на метри от големия пеналт намали на 2:3.

Резервата Георги Минче получи топката на точката за изпълнение на дузпа, но стреля високо над вратата, а след центриране отляво в 74-ата минута, което бе проспано от отбраната на Ботев, Страхил Попов нацели гредата.

В 90-ата минута Голас успя да избие с крак удар на Нунеш, отбраната на Ботев обаче не успя да изчисти топката и Данило Асприля с мощен удар сложи точка на спора.

Чочев преди Танзания и Азербайджан: Няма слаби съперници

Халфът на Лудогорец остана трети в анкетата "Футболист на годината"

Десподов: Тази награда е огромна чест (ВИДЕО)

"Печеля за трета година, което значи, че има градация в представянето ми", заяви той