Тотнъм и Челси не си вкараха гол във ветровито лондонско дерби (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бегович със силен мач, Моу остави Коща на пейката, испанецът недоволства

Тотнъм и Челси не си вкараха гол на „Уайт Харт Лейн” за първи път от 2002 г. насам, след като завършиха 0:0 в лондонското дерби от XIV кръг на Висшата лига.

Наставникът на гостите Жозе Моуриньо реши да заложи на схема без чист нападател и остави Диего Коща на пейката, давайки шанс на Еден Азар да игре като „скрита деветка”.

Непосредствено преди мача португалският специалист обясни, че за първи път оставя пожелателно испанския таран резерва и посочи Тотнъм сред претендентите за титлата. Специалния бе нясно, че неговите момчета имаха едва 4 т. далеч от дома, повече единствено от Астън Вила (3).

Домакините започнаха по-добре мача и вратарят Асмир Бегович бе на няколко пъти в центъра на събитията.

В първите 10 минути гостите имаха топката в едва 26% от времето, а в 18-ата Хари Кейн стреля опасно, но стражът на Челси показа класа.

Шампионите отговориха с удар на Еден Азар над вратата, а малко след това и Педро бе близо до откриването на резултата.

В 26-ата минута кореецът Сон стреля опасно, ала Бегович бе на висота, както и в 30-ата, за да отрази отличен изстрел на Муса Дембеле.

Така почивката дойде при нулево реми, а след нея вятърът се усили и допълнително затрудни играчите.

Малко след паузата от Тотнъм имаха претенции за игра с ръка на Оскар в пеналта, подминати от съдията.

В 64-ата минута Сон направи чудесен пробив и след двойно с Ерик Ламела стреля по диагонала, но точно в обсега на Бегович и босненецът отново улови.

Челси отправи своя първи точен удар в 69-ата минута, когато Еден Азар стреля изключително красиво от воле, но Юго Лори внимаваше.

После Вилиан от гостите напусна принудително терена, а Диего Коща демонстрира несъгласие с решението на Моуриньо да не го пусне в играя за последните минути.

В крайна сметка двата отбора си поделиха точките и Тотнъм остана на пето място с 25 в своя актив, с точно 10 повече от Челси.