Нелеп автогол лиши Шалке от успеха на "Бай Арена" (ВИДЕО)

Волфсбург се задоволи с 0:0 срещу Аугсбург, Данте бе изгонен

Байер Леверкузен и Шалке останаха с равни точки в Бундеслигата след 1:1 помежду си на „Бай Арена” в 14-ия кръг пред 30 210 зрители.

Макс Майер се разходи като на парад през трима бранители на „аспирините”, но Лено хвана удара му от малък ъгъл. Лено лови и изстрел с глава след корнер малко след това. Кампъл проби през центъра, но насочи право в центъра и Фарман лови.

Чупо-Мотинг с глава добре се нагласи, но нямаше как да вложи сила и пак Лено закова на голлинията.

Карим Белараби премина през цялата защита на Шалке отляво надясно и с мощна тупалка разтресе напречната греда. В 43-ата минута първо Чичарито би успоредно на вратата отблизо, последва ново центриране и Белараби засече на втора греда, но се размина на сантиметри от гола.

„Миньорите” изненадаха своя домакин след тъч отдясно в 50-ата минута, Леон Горецка отлично пусна в коридор за Чупо-Мотинг и нападателят чукна зад вратаря за 1:0.

Хунтелаар само лизна мрежата над вратата с глава след пас на Чупо-Мотинг, а Леверкузен се откри повече в търсене на изравнителен гол.

5 минути преди края Чичарито получи в уличка от Кампъл, центрира остро по земя от аутлинията, вратарят Ралф Фарман изби с крак, но топката срещна лицето на Саша Ритер, който си вкара нещастен автогол – 1:1.

Леверкузен и Шалке имат по 21 точки на шесто и осмо място.

По същото време други два германски евроучастника – Аугсбург и Волфсбург направиха 0:0.

Двата тима сякаш бяха уморени от изявите си в Шампионска лига и Лига Европа и мачът ще се запомни само с червения картон на Данте в края.

Волфсбург е трети с 25 точки, Аугсбург има 10 на 16-а позиция.