Домовчийски носи победа на Левадиакос с атрактивна задна ножица

Това бе първи гол на Домо през сезона и той се оказа победен срещу Ксанти

Гол със задна ножица на Валери Домовчийски донесе победа на Левадиакос с 1:0 срещу гостуващия Ксанти в мача от 12-ия кръг на гръцкото футболно първенство.

В 33-ата минута на двубоя Лукас Фавали центрира от фаул отдясно, Константинос Манолас подаде с глава към границата на малкото наказателно поле и Домовчийски стреля атрактивно от въздуха с гръб към вратата, изпращайки топката в десния ъгъл на Луиджи Ченамо. Това беше първо попадение за българина през сезона. Юношата на Левски беше заменен в 77-ата минута от Хима Наваро.

В състава на гостите като титуляр започна друг юноша на Левски Николай Димитров, който остана на терена до 68-ата минута, когато отстъпи мястото си на Панайотис Триадис.

Левадиакос прекъсна серия от пет мача без победа и с 15 точки се изкачи на деветото място. Ксанти е седми също с 15 точки, но с по-добра голова разлика. Лидер е шампионът Олимпиакос с пълен актив от 36 точки.

Стоилов: И двата гола бяха плод на късмет (ВИДЕО)