България U17 победи Молдова в последния си мач на турнира „Гранаткин“

Отличен мач изигра Станислав Иванов, който реализира хеттрик за крайното 3:2

Юношеският национален отбор до 17 г., воден от Викторио Павлов, победи Молдова с 3:2 в последния си мач на международния приятелски турнир „Валентин Гранаткин“, който се провежда в Санкт Петербург (Русия). Националите, които са с една година по-малки от съперниците си, доминираха през по-голяма част от двубоя и заслужено надиграха съперника, като завършват на 11-то място в крайното класиране. Отличен мач за България изигра Станислав Иванов, който реализира хеттрик.

Първо полувреме

Националите играха по-добре от съперника през първата част и закономерно откриха резултата в 15-та минута. Станислав Иванов отне топката от бранител и останал очи в очи с Динга, го преодоля за 1:0.

10 минути по-късно българите отново организираха бърза атака, като Иванов подаде към резервата Иван Митрев, който стреля, но извън очертанията на вратата.

В 33-та минута възпитаниците на Викторио Павлов трябваше да водят с 2:0. Вакадинов проби отдясно и центрира в наказателното поле, където намери нахлуващия Иванов, който стреля от няколко метра, но стражът спаси.

От своя страна молдовците отправиха два точни удара във вратата, дело на Ибриан, които Петров отрази.

Второ полувреме

Втората част започна както първата, с превъзходство и нов гол за България. Иван Митрев нахлу по десния фланг и центрира, а Станислав Иванов с воле прати топката в мрежата за 2:0.

Четири минути по-късно Иванов можеше да реализира и трети гол, след като отново се озова сам срещу Динга, но не успя да го преодолее.

След това в играта на българите настъпи лек спад, от който молдовците се възползваха и успяха да изравнят. Витали Дамашан бе точен на два пъти с глава след асистенции на Виктор Стина.

Двете попадения не разколебаха националите, които отново взеха инициативата и пречупиха съперника в 72-та минута. Нападателят Станислав Иванов проби отляво, преодоля трима бранители и с хубав параболичен удар оформи своя хеттрик и крайното 3:2 за България.

България U17: 12. Петър Петров – к., 3. Борислав Вакадинов, 4. Георги Костов ( 46 мин. - Кирил Николов), 15. Петко Христов, 16. Димитър Илиев (46 мин. - Александър Бастунов), 8. Димитър Костадинов, 10. Николай Янков, 11. Иван Тилев (75 мин. – Александър Златков), 18. Ангел Ангелов (67 мин. – Илия Юруков), 9. Станислав Иванов, 13. Калоян Кръстев ( 8 мин. - Иван Митрев – 80 мин. - Еге Реват)

Селекционер: Викторио Павлов

Молдова: 12. Олег  Динга, 2. Санду Матеску, 6. Иван Вапопай (46 мин. – Кристиян Урсу – 76 мин. – Владислав Силвка), 8. Кристиян Дрос (37 мин. - Максим Плеша), 10. Максим Кохокару (46 мин. – Виктор Стина), 14. Артур Форца, 16. Кристиян Нагорни (46 мин. – Витали Дамашан), 5. Александър Белусов, 13. Анатоли Драгомир (46 мин. – Вадим Гулчеац), 15. Ясир Туркан – к., 7. Йон Ибриан

Селекционер: Вячеслав Руснак

Съдия: Владимир Бабаев

Асистенти: Роман Милевски, Дмитри Кононученко

Четвърти съдия: Иля Парфентиев

Александър Димитров: Илиан Илиев е много голяма личност

"Момчетата работиха много за тази победа", каза селекционерът на младежкия национален отбор

Светослав Вуцов: Трябва да сме по-уверени в качествата си

Вратарят смята, че с натрупването на умората е спаднала и концентрацията у целия отбор

Алекс Петков: Изпуснахме победата, защото не издържахме