Григор Димитров - Рафаел Надал

Започна мачът между Григор Димитров и Рафаел Надал от турнира в Ротердам с награден фонд 1 500 000 евро. Нашият тенисист, който едва 17-годишен успя да надиграе 23-ия в света Томас Бердих в предишния кръг, излезе срещу световния номер 1 в тениса - Матадорът от Майорка Рафаел Надал в двубой от втория кръг на състезанието

Започна мачът между Григор Димитров и Рафаел Надал от турнира в Ротердам с награден фонд 1 500 000 евро.
Нашият тенисист, който едва 17-годишен успя да надиграе 23-ия в света Томас Бердих в предишния кръг,  излезе срещу световния номер 1 в тениса - Матадорът от Майорка Рафаел Надал в двубой от втория кръг на състезанието.

Поради тази причина Novsport.com ви направи съпричастни на събитието, като даде възможност на всички фенове на тази толкова популярна игра да гледат ексклузивно на живо двубоя на големия български талант срещу световния номер 1, покорил почти всички възможни върхове в тениса.

Световният номер 1 Рафаел Надал спечели първия сет срещу българина Григор Димитров с резултат 7:5 в среща от втория кръг на тенис турнира в Ротердам. Григор показа отличен тенис и почти по нищо не отстъпва на именития си съперник.

Надал поведе с 2:1 на Григор, след като успя да го пробие на 40 в първия сервис гейм на българина. След това Надал поведе с 2:0 при своя сервис гейм, но Гришо взе второто си подаване. Резултатът стана 3:1 в полза на световния номер 1, след като успя да вземе второто си подаване на 15.

Григор обаче взе отново своето подаване на 30 и намали на 3:2. Рафа отново спечели подавнето си на на 15 и увеличи преднината си на 4:2. След доста продължителен 7-и гейм, Григор все пак успя да вземе подаването си и намали на 3:4. В следващия гейм българинът успя да пробие световния номер 1 и с това изравни резултата - 4:4. Гришо поведе с 0:40 и имаше 3 възможности за пробив. Все пак Надал изравни, но при дюс-а Димитров все пак успя да пробие. Българинът се нахъса и взе подаването си на 0 срещу Надал и на практика обърна развитието на мача - 5:4 в полза на Григор. Рафа реагира адекватно и взе своето подаване за 5:5. За съжаление Надал успя да пробие сервиса на Григор и отново поведе в резултата - 6:5. Очаквано Рафа взе своето подаване, с което спечели и първия сет с резултат 7:5.

Григор спечели своето подаване и успя да поведе с 1:0 във втория сет. След това обаче Рафа бе безкомпромисен и спечели подаването си на 0, с което изравни резултата - 1:1. Гришо не остана по-назад от Рафа и също взе подаването си на 0, с което отново поведе в резултата - 2:1. След доста продължителен 4-и гейм на втория сет, Надал все пак взе подаването си на 15 и изравни резултата - 2:2. Григор отново бе безкомпромисен при подаването си и спечели 5-ия гейм на 15, и отново поведе на Рафа - 3:2. Нов продължителен гейм, но този път Надал спечели на 30 и отново изравни резултата 3:3. Отново Григор взе своето подаване - този път на 30. При 30 равни Гришо направи страхотен ас, а след това взе победната точка в едно много интересно разиграване - 4:3. Най-сетне пробив за Григор и резултатът вече е 5:3 във втория сет в полза на българина. Григор взе подаването си на 30, след като накара Рафа да сбърка, тичайки из целия корт, и взе сета със 6:3, с което изравни резултата в мача - 1:1.

Българският тенисист Григор Димитров успя да спечели със 6:3 втория сет срещу световния номер 1 Рафаел Надал, с което изравни резултата в мача – 1:1. Първият сет бе спечелен със 7:5 от Рафа, но Гришо изравни и сега всичко започва от начало.

Двамата взеха своите подавания в началото на третия сет и резултатът е 1:1. Рафа спечели и второто си подаване и излезе напред в резултата в третия сет - 2:1. Безкомпромисен Григор Димитров взе своето подаване на 15 и отново изравни резултата - 2:2.  За съжаление Надал успя да вземе подаването си за 3:2. Григор имаше две възможности за пробив - при 30:40 и след това при дюс-а, но не успя да пробие световния номер 1. Най-лошото се случи и Надал успя да пробие подаването на Григор за 4:2. При подаването на Надал, Григор имаше точка за пробив при 30:40, но не успя да я спечели. При дюс-а Гришо получи втори шанс за пробив, но отново не успя да се справи. След това Надал пък можеше да спечели гейма, но испанецът прати топката в мрежата. В крайна сметка обаче Рафа взе подаването си в този изключително напрегнат гейм и поведе с 5:2 в третия решителен сет. Рафа успя да пробие сервиса на Григор и спечели третия сет със 6:2, с което спечели и срещата.

Така Надал продължава напред в следващия кръг на турнира, а за Григор могат да се кажат само добри думи. Едва на 17-годишна възраст, 478-и в световната ранглиста, Гришо се изправи лице в лице с Матадора от Майорка и показа притежава огромен талант, за когото тепърва ще се пише и говори.

*Novsport.com съветва своите читатели да избират опцията за аудио коментари от тенис срещата между Надал – Димитров. Директното видео излъчване не е възможно в момента, предвид големия интерес и натовареността на системата.