Европейският шампион се справи и с Англия - 2:0

Дейвид Бекъм записа 108-и мач с екипа на Англия, с което изравни постижението на Боби Муур за най-много срещи с националната фланелка.

Европейският шампион Испания победи Англия с 2:0 в контролна среща и показа, че в момента може би е най-добрият национален отбор в света. Двубоят се игра на стадион „Рамон Санчес Писхуан” в Севиля, а испанците показа забележителна игра както в нападение, така и в защита. Точни за „Ла Фурия” в 29-ия мач за тима без загуба бяха Давид Вия и Фернандо Йоренте.Това бе първа загуба за Англия под ръководството на Фабио Капело.

През първото полувреме на терена имаше само един отбор – този на Испания. Алонсо, Сена, Иниеста и Шави си правеха каквото искат с халфовете и защитниците на Англия. Късите пасове между играчите на „Ла Фурия” се оказаха доста трудни за Карик, Бари и компания. След няколко пропуска на Торес и Вия се стигна до 36-ата минута на мача. Играчът на Ливърпул Шаби Алонсо подаде отлично към Давид Вия, нападателят на Валенсия направи смешен бранителя на Евертън Фил Ягиелка и с премерен удар откри резултата. До края на първите 45 минути удар на Алонсо мина на сантиметри покрай гредата, а десният защитник Серхио Рамос не успя да изненада Джеймс от малък ъгъл.

На почивката Фабио Капело направи доста промени в своя състав, като един от появилите се играчи в игра бе Дейвид Бекъм. Играещият под наем в Милан футболист записа 108-и мач с екипа на Англия, с което изравни постижението на Боби Муур за най-много срещи с националната фланелка. Въпреки смените на италианския специалист нещата не се промениха. Все пак Англия имаше две добри възможности за изравняване след хубав удар на Райт-Филипс и изстрел с глава на Лампард. И при двете положения обаче Пепе Рейна бе безпогрешен. В 82-ата минута бе отсъден свободен удар в полза на Испания. Зад топката застана Шави Ернандес, който сложи топката на главата на резервата Фернандо Йоренте, който надскачайки Ъпсън отбеляза за 2:0. Англия можеше да намали резултата 3 минути преди края на редовното време, когато Бекъм изведе отлично Карлтън Коул, той преодоля Рейна и стреля към испанската врата, но с отлична намеса пред гол линията бе Карлос Марчена.

ИСПАНИЯ – АНГЛИЯ 2:0
(1:0) Вия 36’
(2:0) Йоренте 82’

Състави на двата тима:

Испания: Касияс (46’ Рейна); Рамос, Албиол (75’ Марчена), Пике, Капдевила (46’ Арбелоа); Алонсо, Шави (84’ Гуиса), Сена, Иниеста; Вия (56’ Силва), Торес (63’ Йоренте)

Англия: Джеймс (46’ Грийн); Джонсън, Тери, Ягиелка (46’ Ъпсън), А.Коул; Райт-Филипс, Бари (46’ Лампард), Карик, Даунинг (46’ Бекъм); Агбонлахор, Хески (46’ Крауч).

Жълти картони: Джонсън, Бекъм (Англия)
Съдия: Стефан Ланоа
Стадион: „Рамон Санчес Писхуан”, Севиля, 42 102 зрители