ЦСКА загуби първата си проверка в Гърция

"Червените" не получиха дузпа в края, а 11-ия в гръцкия елит Шкода Ксанти спечели с 1:0 след червен картон

ЦСКА загуби първата си контрола на лагера в Гърция и падна с 0:1 от елитния Шкода Ксанти. Проверката се игра на стадиона на съперника – „Шкода Ксанти Арена” с капацитет за около 7 500 зрители. В първата си контрола, но в Турция, ЦСКА победи елитния украински Александрия с 4:2.

Днес отборът на Христо Янев се размина с гола в 5-ата минута, когато Самир Аясс стреля отблизо, но вратарят успя да избие в напречната греда.

10 минути преди почивката играч на гърците бе изгонен с директен червен картон за ненужно остро влизане в краката на Аясс. По договорка между двата тима изгоненият футболист бе заменен от друг играч на Ксанти.

Три минути след червения картон словашкият защитник Павол Фаркаш засече с глава след статично положение и даде аванс на 11-ия в гръцката Суперлига за 1:0.

Христо Янев направи шест смени на почивката, а мачът остана равностоен.

Удар на резервата Йордан Йорданов мина близо до гредата 20-ина минути преди края.

ЦСКА имаше основателни претенции за дузпа в 79-ата минута, но съдията не даде такава за игра с ръка след удар на Костадин Хазуров, дошъл при центриране отдясно.

В сряда ЦСКА ще играе втората си контрола в Гърция срещу отбора на Пантракикос (Комотини). Мачът започва в 15:00 и ще се играе на градския стадион в Александруполис.

Шкода Ксанти – ЦСКА 1:0

1:0 Фаркаш ‘38

ЦСКА: Стоян Колев (Слави Петров), Кирил Динчев, Ангел Грънчов (’46 Николай Дичев), Божидар Чорбаджийски, Виктор Райчев (’46 Милен Кикарин), Петър Витанов, Борис Галчев (к) (’46 Николай Цветков), Самир Аясс (’46 Йордан Йорданов), Момчил Цветанов (’46 Станислав Маламов), Александър Александров, Преслав Йорданов (’46 Костадин Хазуров)

Зимните контроли на ЦСКА:
21.01, в Турция: ЦСКА – Александрия 4:2

01.02, в Гърция: ЦСКА – Шкода Ксанти 0:1

03.02, в Гърция: ЦСКА – Пантракикос (Комотини)

07.02, в Гърция: ЦСКА – Византион (Кокинокома)

Ники Михайлов и Живко Миланов минаха изпити на "Герена"

На двамата им предстои дипломиране в Национална спортна академия "Васил Левски"