Наполи и Ювентус изравниха клубни рекорди за поредни победи в Серия А (резултати+репортажи)

Фиорентина сложи край на серията без загуба на Карпи в добавеното време, Чочев с 90 минути при поражение от Милан

Промени на върха в Серия А не настъпиха след изиграването на 23-ия кръг. Всички претенденти за титлата спечелиха своите мачове. За първи път от 28 години насам (сезон 1987/88) Наполи спечели седем поредни победи. Изненадата се печеше на „Артемио Франки” във Флоренция, където с гол дълбоко в добавеното време Фиорентина се наложи с 2:1 над коравия Карпи.

ЛАЦИО - НАПОЛИ 0:2

Наполи остана на върха след успех с 2:0 като гост на Лацио в определяния за най-интригуващ мач. На „Олимпико” обаче Гонсало Игуаин и компания убиха интригата още през първото полувреме.

В началото Игуаин пропусна след ужасяваща грешка на Душан Баста.

При втората си възможност Наполи откри резултата чрез обичайния заподозрян Игуаин, който отбеляза 23-ия си гол (в 23 мача) през този сезон благодарение на двоен рикошет.

4 минути по-късно Хосе Мария Кайехон показа, че се намира в отлична форма, възползвайки се от извеждащ пас зад гърба на отбраната и прехвърляйки вратаря за 2:0. А Лоренцо Инсиние се превърна в първия футболист, който достигна кота 10 за сбор от голове и асистенции в първенствата от топ 5 на Стария континент.

Лацио трябваше да извършва принудителна смяна преди почивката. Антонио Кандрева отстъпи мястото си на Балде Кейта.

През второто полувреме мачът бе прекъснат за кратко заради расистки скандирания отстрана на феновете на Лацио. Домакините се съживиха за кратко, но липса на концентрация в завършващия удар и добри изяви на Пепе Рейна запазиха резултата непроменен.

ЮВЕНТУС – ДЖЕНОА 1:0

Благодарение на автогол Ювентус спечели минимално 1:0 домакинството си на Дженоа и остана втори с изоставане от 2 точки.

„Старата госпожа” постигна 13-а поредна победа, изравнявайки клубния рекорд от април-октомври 2014 г.

След половин час игра Хуан Куадрадо проби отдясно в наказателното поле, задмина стоящия като манекен Армандо Ицо и центрира остро от малък ъгъл. Себастиен де Майо опита да пресече, но отклони в собствената си врата.

Лоши новини дойдоха за домакините преди почивката, когато Патрис Евра напусна с мускулен проблем.

В добавеното време Дженоа получи стимул след червен картон на резервата Симоне Дзадза за влизане отзад. Домакините се хвърлиха да изравняват, но допуснаха първа загуба в пет мача.

ФИОРЕНТИНА – КАРПИ 2:1

Третият Фиорентина се върна на победния път след победа 2:1 над Карпи, дошла в добавеното време. Преди двубоя намиращият се под чертата тим на Карпи беше в серия от 5 поредни мача в Серия А без загуба.

Голът на Борха Валеро след 1 минута и 16 секунди е третият най-бърз в Серия А този сезон и най-бързият за Фиорентина.

Новакът дочака своя момент в 73-ата минута. Реферът даде чудесен авантаж при нарушение за Карпи на границата на наказателното поле. Ди Гаудио пое и веднага комбинира с резервата Кевин Ласана, който бързо изпрати в долния ъгъл за 1:1.

Домакините не се предадоха и взеха своето в 93-ата минута, когато резервата Мауро Сарате завъртя великолепно в горния ъгъл извън наказателното поле.

ПАЛЕРМО – МИЛАН 0:2

Ивайло Чочев записа 90 минути за Палермо при загубата от набиращия скорост Милан с 0:2. „Росонерите” записаха трета поредна победа във всички турнири и втора в Серия А, като нямат загуба близо месец.

Карлос Бака откри в 19-ата минута от задна позиция след асистенция на Игнацио Абате. Мбайе Нианг удвои от дузпа в 33-ата минута, отбелязвайки в два поредни мача в Серия А за първи път в своята кариера.

ИНТЕР – КИЕВО 1:0

Интер, който беше без победа в последните си три мача, два от които загуби с по 0:3 от Ювентус и Милан, откри в началото на второто полувреме, когато Мауро Икарди отбеляза своя юбилеен 50-и гол в Серия А (в 109 мача). Аржентинецът беше най-съобразителен в разбъркване след корнер.

Верона спечели първия си мач в Серия А от 17 май 2015 г. насам (2:1 над Емполи), слагайки край на серията без победа от 24 мача във всички турнири.