Славия загуби от бившия отбор на Илиян Мицански (ВИДЕО)

"Белите" останаха без победа в Турция, тестваха двама

Отборът на Славия, трети понастоящем в „А” група, претърпя второ поражение и остана без победа в Турция. Тимът на Александър Тарханов загуби 1:2 от полския Заглембе (Любин).

Пападопулос откри за поляците от дузпа, отсъдена за нарушение на Цветомир Панов, в 21-ата минута. Георги Йомов изравни точно преди почивката. Победния гол за Заглембе отбеляза Возняк в 56-ата минута.

Наставникът на Славия Александър Тарханов реши да започне с двама играчи на проби в титулярния си състав - Омар Абуди и Сердар Сердаров. Кенийският ляв защитник обаче остана на терена едва до 30-ата минута. Защитникът Диего Фераресо, който лекуваше контузия в последните месеци, се появи в игра през второто поувреме.

На двубоя присъства и президентът на "белите" Венцеслав Стефанов, който вече се присъедини към лагера на отбора в Турция.
Следващата проверка на отбора е на 7 февруари с казахстанския Иртиш.

Бившият тим на Илиян Мицански в момента е седми в редовния сезон на Екстракласата.

Славия (първо полувреме): 12. Марио Кирев, 25. Цветомир Панов, 3. Димитър Пиргов, 19. Стефан Велков, 17. Умар Абуди (31' - 18. Димитър Буров), 70. Георги Йомов, 35. Емил Мартинов, 10. Янис Карабельов, 91. Сердер Сердеров, 14. Ивайло Димитров, 11. Дуде Н'Донгала

Славия (второ полувреме): 12. Марио Кирев (62' - 32. Християн Василев), 18. Димитър Буров (60' - 71. Диего Фераресо), 10. Янис Карабельов (60' - 29. Калоян Кръстев), 91. Сердер Сердеров (60' - 24. Китан Василев), 11. Дуде Н'Донгала (60' - 75. Георг Илиев), 45. Мартин Дечев, 22. Владимир Семерджиев, 23. Емил Стоев, 6. Иван Кнажев, 5. Евгени Кобзар, 88. Никита Сергеев