Първо реми за Ботев в зимните контроли

"Канарчетата" направиха 1:1 с 14-ия в сръбския елит Ягодина

Ботев (Пловдив) направи първо равенство в зимните си контроли след 1:1 с борещия се за оцеляване в сръбския елит Ягодина.

Крайният бранител Филип Филипов изведе „канарчетата” напред в края на първата част, но Душан Мартинович изравни 14 минути след подновяването на играта през второто полувреме.

Така Ботев вече има една победа (4:1 над Поли Тимишоара), ремито днес и две загуби (1:3 от Висла (Краков) и 0:2 от Нийрегихаза) на лагера в Турция.

Първата добра възможност се откри пред Грегъри Нелсън, който бе намерен от Кифуети, но вратарят Татич успя да избие в корнер.

След 15-ата минута Ягодина осъществи силен натиск, чиято кулминация бе удар в напречната греда в 25-ата минута.

Отборът на Николай Костов удържа натиска и в 37-ата минута Кифуети проби по лявото крило и центрира на втора греда, където десният бек Филип Филипов засече точно за 1:0.

Втората част започна с хубав удар на Тодор Неделев, който бе избит от вратаря.

Сърбите изравниха в 59-ата минута след хубава комбинация и извеждащ пас през центъра за Душан Мартинович, който порази десния ъгъл на Голас – 1:1.

Последните минути на мача бяха накъсани от няколко смени и ремито се запази.

Ботев (Пд) - Ягодина 1:1
1:0 Филип Филипов '37
1:1 Душан Мартинович '59

Ботев (Пд): Голас (80’ Галев), Марин, Р. Терзиев (57’ Кр. Димитров), Ф. Филипов, Балтанов, Гамаков, Юсеин, Огнянов, Неделев, Кифуети (88’ Тютюков), Нелсън (44’ Милев)
Треньор: Николай Костов

ФК Ягодина: 1. Лазар Тапич, 5. Даниел Гашич, 8. Душан Мартинович, 9. Младен Попович, 21. Миле Савкович, 10. Урош Николич, 36. Стефан Недович. 38. Францик Киермех, 20. Славко Марич, 23. Предраг Джорджевич, 6. Александър Филипович