Левски победи Бърно, който Лудогорец не успя (ВИДЕО+СНИМКИ)

Георги Костадинов отбеляза единствения гол от дузпа, Венци Христов и Джъстин Менголо дебютираха

Левски спечели петата си победа в контролите в Турция. „Сините” се наложиха с 1:0 над чешкия Бърно.

Единствения гол отбеляза Георги Костадинов от дузпа в 81-ата минута. Новото попълнение Франсис Нар беше съборен в наказателното поле и халфът реализира със силен шут в под гредата в средата на вратата за второто си попадение в контролите.

Най-добрата възможност за Левски преди почивката се откри от статично положение. Джереми Де Ноойер завъртя покрай стената в десния ъгъл, но вратарят на чехите извади със сетни усилия.

Неофициални дебюти през второто полувреме направиха новите попълнения в атака Джъстин Менголо и Венци Христов, който бе заменен принудително.

Треньорът Стойчо Стоев обаче бе принуден да извършва общо четири принудителни смени. Още на загрявката разтежение получи Божидар Краев, а в течение на срещата контузии получиха още Бедоя, Христов и Прохазка.

Само преди няколко дни конкурентът на Левски за титлата – Лудогорец, не успя да победи същия съперник (0:0), като разградчани дотогава имаха само победи.

ЛЕВСКИ - БЪРНО 1:0
1:0 Костадинов (81' дузпа)

Левски: Боян Йоргачевич (71-Димитър Шейтанов), Александър Александров, Сърджан Лукин, Веселин Минев, Роман Прохазка (87-Атанас Кабов), Джереми Де Ноойер (46-Георги Янев), Георги Костадинов, Мики Орачев (75-Сашо Александров), Мигел Бедоя (26-Мехди Бурабия), Франсис Нар, Станислав Иванов (71-Венцислав Христов, 84-Джъстин Менголо)

/levski.bg/

90'+4 Край на мача

87' Прохазка също беше изритан и заменен принудително. На неговото място се появява Атанас Кабов

84' Венци Христов се контузи и Менголо прави неофициалния си дебют

83' Пропуск с летящ плонж и удар с глава на Георги Костадинов

81' ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ!!! Георги Костадинов реализира отсъдената дузпа с удар под гредата! Преди това Франсис Нар бе фаулиран в наказателното поле!

80' Дузпа за Левски!

75' Сашо Александров влиза в игра

71' Венци Христов прави неофициалния си дебют, като замени младия Станислав Иванов

71' Димитър Шейтанов заменя Боян Йоргачевич

60' Лукин и Георги Костадинов пропуснаха добри положения за Левски

17:05 ч Начало на второто полувреме. На почивката Стойчо Стоев е извършил втора смяна - вместо Джереми де Ноойер в игра от второто полувреме е юношата Георги Янев

45' Край на първото полувреме - 0:0.

29' Най-доброто положение за Левски. Де Ноойер шутира много добре от свободен удар в десния ъгъл, но вратарят на чехите извади със сетни усилия

26' Главоболията за Стойчо Стоев продължават. Бедоя бе заменен принудително от Бурабия

Божидар Краев получи разтежение по време на загрявката и вместо него започна Мики Орачев

Начало на срещата 16:00 часа, стадион "Мардан"