Този път феновете на „Анфийлд” спряха устрема на Ливърпул (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мърсисайдци имаха аванс от два гола срещу Съндърланд, но го пропиляха след протеста на привържениците си, вижте всички резултати

Ливърпул изпусна победата срещу Съндърланд, след като малко преди края имаше аванс от две попадения, но в крайна сметка стигна само до 2:2 при домакинството си от XXV кръга на английската Висша лига.

Мърсисайдци бяха без своя треньор Юрген Клоп, който не бе на скамейката заради симптоми на апендицит.

Заради травми пък липсваха седмина играчи на „червените”, а до почивката се контузиха още двама – Деян Ловрен и Джо Алън.

Въпреки това домакините имаха превес през почти целия мач и бяха на път да го спечелят, но протестът на феновете им заради високите цени на билетите сякаш ги смути и те взеха само точка.

Силен мач за пореден път изигра Роберто Фирмино, който в началото и в края на първото полувреме бе близо до гола, но не успя да се разпише през първите 45 минути.

След паузата обаче бразилецът все пак стори това. В 59-ата минута Джеймс Милнър направи двойно подаване с Адам Лалана на фланга и после центрира към далечната греда, където връхлитащият Фирмино засече с глава – 1:0.

В 64-ата минута Адам Лалана стреля опасно, но Вито Маноне спаси.

Малко след това пък Патри ван Анхолт можеше да изравни, след като бе изведен на чудесна позиция, ала прати топката във външната част на мрежата.

В 70-ата минута обаче домакините нанесоха своя втори удар. Тогава Фирмино открадна топката и напредна с нея към пеналта, където пусна към Адам Лалана и последния на празна врата не сгреши – 2:0.

След изтичането на 77-ата минута част от феновете на Ливърпул демонстративно напуснаха „Анфийлд” в знак на протест срещу увеличаващите се цени на билетите. Това повлия сериозно на играчите и те пропиляха своя аванс.

В 82-ата минута резервата на гостите Адам Джонсън върна едно попадение, след като изпълни чудесно един свободен удар – 1:2, а в 89-ата Джърмейн Дефоу овладя в наказателното поле и финтира бранител, след което прати топката в мрежата – 2:2.

Така Ливърпул остана без победа в трето поред домакинство във Висшата лига с 35 точки в актива си, докато „черните котки” вече имат 20 в своя, но остават в зоната на изпадащите.

Ето и всички резултати от играните до момента срещи от XXV кръг на Висшата лига:

Манчестър Сити – Лестър 1:3 (0:1)