„Светците” удържаха успеха над „чуковете”, макар и с човек по-малко (ВИДЕО+СНИМКИ)

Саутхемптън с първа домакинска победа над Уест Хем във Висшата лига от 2002 г. насам

Саутхемптън постигна първа домакинска победа над Уест Хем във Висшата лига от 2002 г. насам, след като спечели с минималното 1:0 последната съботна среща от XXV кръг.

„Светците” загубиха с 1:2 визитата си в Лондон преди малко повече от месец, но сега успяха да вземат пълния комплект точки, макар че играха почти цяло второ полувреме с човек по-малко.

Те започнаха двубоя много силно и в деветата минута успяха да открият резултата. След центрирането се стигна до разбъркване в пеналта на гостите, където най-съобразителен бе Мая Йошида – 1:0.

Така японецът се разписа за втори път във Висшата лига този сезон, а до момента имаше точно две попадения за три години в Саутхемптън.

При този резултат дойде и почивката, но малко след нея Виктор Уаниама влезе грубо в краката на Димитри Пайе и получи директен червен картон.

След това гостите от Лондон овладяха инициативата и имаха топката в свое притежание над 60% от времето, ала не можаха да стигнат до изравнително попадение.

Вместо това удар на Шейн Лонг срещна гредата, а в края „чуковете” поискаха дузпа за игра с ръка в пеналта, но реферът даде знак играта да продължи.

Така в крайна сметка Саутхемптън не допусна гол в пети пореден кръг и вече има 38 точки в актива си, с една по-малко от Уест Хем.

Ето и всички резултати от играните до момента срещи от XXV кръг на Висшата лига:

Манчестър Сити – Лестър 1:3 (0:1)