Холандци триумфираха при дуетите на турнира по тенис в София

Уесли Коолхоф и Матве Миделкооп победиха Филип Освалд и Адил Шамасдин с 5:7, 7:6(9), 10-6

Холандците Уесли Коолхоф и Матве Миделкооп спечелиха титлата на двойки на турнира по тенис в София с награден фонд 463 520 евро. Поставените под номер 3 Коолхоф и Миделкооп победиха драматично на финала Филип Освалд (Австрия) и Адил Шамасдин (Канада) с 5:7, 7:6(9), 10-6, за да заслужат първи трофей при дуетите във веригата на АТP.

Освалд и Шамасдин взеха първия сет с единствен пробив в 12-ия гейм. Във втората част те пропиляха аванс от 4:1 гейма, а в тайбрека пропуснаха мачбол при 9:8, след което Коолхоф и Миделкооп спечелиха три поредни разигравания и изравниха резултата.

В шампионския тайбрек австриецът и канадецът дръпнаха с 3:1 точки, но след 5:5 двамата холандци взеха пет от следващите шест разигравания, за да триумфират след 1:46 час игра.

Любопитното е, че в първия кръг Коолхоф и Миделкооп спасиха мачбол в мача срещу Димитър Кузманов и Александър Лазов при трудната победа над българите с 6:7(5), 6:3, 12-10.