Гаске спечели за трети път титлата в Монпелие

Поставеният под номер 1 спечели финала срещу сънародника си Пол-Анри Матьо

Представителят на домакините Ришар Гаске спечели за трети път турнира по тенис във френския гранд Монпелие с награден фонд 463 520 евро.

Поставеният под номер 1 Гаске спечели финала срещу сънародника си Пол-Анри Матьо със 7:5, 6:4 след 108 минути игра и отново вдигна шампионската купа след 2013 и 2015 година.

Матьо стартира по-добре и поведе с 3:0, а при 5:4 сервираше за първия сет, но последва силна серия на съперника му, който взе 15 от следващите 18 разигравания, за да направи обрат.

С ранен пробив във втората част Гаске пое контрола и върху втория сет и до края контролираше мача, за да заслужи 13-а титла в кариерата си.

"В началото той удряше топката много здраво и аз изпитвах затруднения. В последствие започнах да сервирам по-добре и това много помогна за обрата", коментира победителят.