Ди Мария реши "Класиката" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Златан вкара най-бързия гол в дербито от 1985 година насам при успеха на ПСЖ с 2:1

Безпощадният марш на Пари Сен Жермен в Лига 1 продължи с успех с 2:1 над Марсилия в класиката на френския футбол, която затвори 25-ия кръг. ПСЖ записа рекорден 34-и пореден мач в първенството без загуба и сложи край на поредицата от 11 кръга без загуба за марсилци, които нямат победа на своя стадион от есента.

„Велодром” се пръскаше по шевовете, но Златан Ибрахимович попари публиката много рано. Още във втората минута Максуел се включи отляво и центрира ниско на втора греда, където Ибра необезпокояван засече за най-бързия гол в „Льо Класик” от август 1985 година насам, когато пада гол още в първата минута.

По същия ляв фланг Анхел ди Мария излезе сам срещу вратаря Манданда в 10-ата минута след прехвърлящ пас на Матюиди, но шутира по диагонала покрай вратата.

Кевин Трап изби силен удар на Джа Джедже, а после Джа Джедже центрира остро, Мота опита да не играе с ръка, но спря топката за мароканеца Барада, който от мерак да скъса мрежата от чиста позиция фронтално срещу вратата би над нея.

Марсилия обаче заслужаваше да изравни и го стори в 25-ата минута, когато Н’Куду намери Реми Кабела, а шампионът с Монпелие от 2011 година финтира Тиаго Мота и прати в долния ляв ъгъл зад Трап за 1:1. „Велодром” щеше да експлодира от радост след гола и буквално цели сектор от хора подскачаха и пееха от кеф.

Лукас Моура направи нов пропуск за ПСЖ, а гол на Марсилия бе отменен със засада.

Н’Куду отне от Рабио в 52-ата минута и можеше да подава на Барада или Батшуай, но избра сам да бие и Кевин Трап спаси. След час игра Ибрахимович имаше почти същия шанс като при първия си гол, но този път се изложи и не отбеляза след ниското центриране на Матюиди.

Без да играе особено добре, ПСЖ успя да вкара втори гол. Манданда реши да излиза да избива от краката на Златан, който умело задържа топката и намери Ди Мария около точката на дузпата, аржентинецът финтира бранител и намери десния долен ъгъл – 2:1.

Марсилия имаше шансове да изравни в последните минути, но Н’Куду би ниско по диагонала леко покрай далечната дясна греда, а в добавеното време резервата Ромен Алесандрини прати агонизиращо близо покрай лявата греда с изстрел извън наказателното поле.

ПСЖ е далеч напред с 69 точки пред втория Монако, който има 24 по-малко с 45. Марсилия остана десети с 34 точки.