Литекс допусна първа загуба в контролите (ВИДЕО+СНИМКИ)

Рубин спечели с 2:1 в Марбея, Милчо Ангелов вкара за ловчанлии

Литекс записа първа загуба под ръководството на Любослав Пенев след 1:2 от елитния руски Рубин (Казан) в испанския курорт Марбея. За извадените от А група ловчанлии отново се разписа младокът Милчо Ангелов след асистенция на Кристиян Малинов. За нападателя това бе пето попадение от началото на подготовката.

В 10-ата минута Игор Портнягин центрира отдясно, а на втора греда дошлият наскоро от Зенит Денис Ткачук засече на шпагат за първия си гол с екипа на Рубин.

Отборът на Любо Пенев контролираше играта след гола, но без да създава опасни положения. Ткачук проби индивидуално и прострелно прати пред вратата, където Портнягин не успя да отклони.

„Оранжевите” изравниха в 41-ата минута, когато националът Кристиян Малинов хитро подаде към Милчо Ангелов, той се осовбоди майсторски в пенала от бранител на Рубин и хладнокръвно направи 1:1.

Веднага след подновяването на играта Рафа се озова на изгодна позиция пред вратата, но не можа да отправи решителен удар.В 55-та минута Густаво Кулма центрира отдясно и Ангелов стреля с глава, но стражът сигурно улови.

В 57-та минута добър пробив на Елтoн завърши с прострелен пас в пенала, но малко не достигна на Арсенио да засече топката в мрежата. Постепенно в игра за Литекс се появиха почти изцяло нов състав.

Рубин постепенно натисна през втората част и малко не стигна на Ахметов да се разпише с глава след центриране на Устинов.

Заги: Сега ще разчитаме на Левски