Симеон Райков донесе победа на Черно море с гол директно от корнер

"Моряците" надвиха Балкан (Ботевград) с 1:0 за втория си успех на "Балчик къп"

С гол на Симеон Райков директно от корнер Черно море победи Балкан (Ботевград) с 1:0 на турнира „Балчик къп”. Мачът се игра на едно от игрищата в Албена.

Това бе втори успех за „моряците” в надпреварата след 2:1 над Дунав (Русе) в събота.

Днес Никола Спасов пусна експериментален състав и заложи на футболисти, които досега по-рядко се бяха появявали на терена.

Симеон Райков стреля опасно покрай целта в 4-ата минута, а в 33-ата вкара рядко срещан гол директно от корнер, като фалцира топката и я прати в мрежата с помощта на гредата направо от ъгловото флагче.

Балкан имаше предимство в началото на втората част и Чанович изби много силен удар на Редовски от пряк свободен удар, а после вдигнат флаг за засада спря добра акция на ботевградчани.

12 минути преди края и гредата спаси Черно море.

В последните минута шут на Паланков бе изваден от вратаря, а Йосков се замота на чиста позиция и загуби.

Черно море – Балкан (Ботевград) 1:0
1:0 Райков ‘33

Черно море: Чанович - Паланков, Костадинов, Петков, Неделчев, Вълчанов, Маркович, Райков, Васев, Йосков, Янчев (Дюлгеров, Касабов, Томбак)

10 февруари: Черно море - Добруджа

12 февруари, Балчик къп: Черно море – Интер (Плачидол)

Янтра бесни след съдийството срещу Литекс

Габровци пуснаха видео с дузпа, която беше отсъдена срещу тях и такава, каквато не са получили