Берое удари новак в Казахстан с два гола на Иса (ВИДЕО)

Новото попълнение Бенджамин Морел даде асистенция при 2:0 над Акжаик

Берое победи новака в казахстанския елит Акжаик с 2:0 с два гола на Исмаил Иса в контролна среща в турския град Сиде.

В началото Атанас Зехиров изведе в коридор Исмаил Иса, който навлезе в наказателното поле, но в последствие бе блокиран от футболист на „Акжаик“, който изчисти в ъглов удар. В 8-ата минута Веселин Пенев центрира към намиращия се в пеналта Исмаил Иса, който засече топката с глава, но я изпрати встрани от целта. Георги Сърмов стреля от пряк свободен удар в 11-ата минута, но отбраната на „Акжаик“ се справи, избивайки топката.

„Беройци“ откриха резултата в 13-ата минута когато Исмаил Иса бе точен от дузпа.

В 22-ата минута Валинлин комбинира с Говедарица, който стреля от границата на наказателното поле, но бе крайно неточен, изпращайки топката високо над целта. Пет минути след това Валинлин проби от ляво и центрира по земя към Кхромхов, но последвалият удар на играча с номер 20 бе избит от бранител на „Берое“ в корнер.

В 30-ата минута след нов ъглов удар за тима на „Акжаик“, след карамбол, заформил се в наказателното поле на „беройци“, ситуацията бе овладяна и Георги Динков изчисти. Кхромхов засече коварно центрирана в малкото наказателно поле топка в 36-ата минута, но Михаил Михайлов прояви завиден рефлекс и изби.

В 41-ата минута Веселин Пенев изпълни корнер, заложен вдясно от целта, а Георги Божилов засече с глава центрираната топка, но бе неточен. Неманя Милисавлевич стреля по диагонал от 24 метра в 44-ата минута, но не успя да намери вратата.

В 51-ата минута центрирана в наказателното поле топка бе свалена от Владимир Зафиров към в непосредствена близост намиращия се Исмаил Иса, но ударът на нападателя не успя да намери рамката на вратата. Владимир Зафиров предотврати попадение във вратата на „Берое“ в 55-ата минута, след като застана на пътя на топката, засечена с глава от играч на „Акжаик“.

В 61-ата минута Бенджамин Морел стреля от пряк свободен удар, заложен на 23 метра от целта, насочвайки кълбото в горния десен ъгъл на вратата, но стражът Калменов изби в ъглов удар. При последвалото изпълнение кълбото попадна у Георги Сърмов, който стреля по въздух, но не намери целта.

В 75-ата минута Бенджамин Морел изведе в коридор по перфектен начин Исмаил Иса, който остана сам срещу стража Калменов и технично го преодоля, за да удвои преднината за беройци – 2:0.

В 79-ата минута Бенджамин Морел центрира от фаул вляво от вратата, а Веселин Пенев засече топката, която обаче срещна напречната греда и излезе в аут.

В 83-ата минута остра атака на „Акжаик“ завърши с удар от страна на казахстанците, но Михаил Михайлов парира, а при добавката от страна на символичните гости кълбото напусна терена в удар от вратата.

Стивън Петков засече отблизо центрирана по земя топка в 85-ата минута, но играч на „Акжаик“ я изби в ъглов удар.

Последната контрола на Берое от лагера в Турция е на 11 февруари срещу Саповнела (Терджола, Грузия).

Берое – Акжаик 2:0
1:0 Исмаил Иса 13′(д)
2:0 Исмаикл Иса 75′

Берое: 1. Михаил Михайлов – 18. Атанас Зехиров (72′ – 13. Емин Ахмед), 6. Иво Иванов (к) (46′ – 24. Венцислав Василев), 15. Георги Динков (46′ – 3. Владимир Зафиров), 28. Веселин Пенев – 8. Георги Сърмов (67′ – 7. Георги Андонов), 21. Елиаш (46′ – 70. Том) – 19. Александру Някша (38′ – 73. Стивън Петков), 14. Георги Божилов (46′ – 14. Георги Божилов), 11. Неманя Милисавлевич (56′ – 9. Станислав Костов) – 10. Исмаил Иса
Старши треньор: Петър Хубчев

„Акжаик“ (Орал, Казахстан): Калменов, Сапанов, Омаров, Николич, Говедарица, Кхромхов, Валинлин, Коронел, Йованович, Колония, Сергиенко (Тапалов, Сорсенков, Шруригин, Кхайров, Антипов, Абдракхмонов, Малстеев, Турковс, Норбеков, Серикянов, Забродин)