Пирин приключи лагера в Турция с още две нули

"Орлетата" не можаха да вкарат на груби казахстанци

С равен резултата завърши и последната контрола на ОФК Пирин от подготовката на турска земя. "Орлетата" не можаха да отбележат гол на Окжетпес от Кокшетау, въпреки че създадоха доста голови положения и през двете полувремена, съобщават от пресслужбата на клуба.

Първата част премина изцяло под диктовката на зелените. Още в 5-та минута Генов можеше да отбележи, но от малък ъгъл стреля неточно от 10-тина метра.

В 17-та минута бе най-чистото положение в мача, като Младенов изскочи зад гърба на отбраната, опита да прехвърли излезлия вратар на казахстанците, но топката мина покрай греда, а нападателят бе повален от стража, който получи само жълт картон. В 27-та минута Тошев стреля опасно с глава след центриране от корнер, но без успех, а в края на полувремето Генов нахлу в наказателното поле и от аутлинията центрира към Младенов, но в последни момент защитник изби в корнер.

През втората част в игра за Пирин се появи Тасев, който замени Костадинов.  Трябва да се отбележи доста твърдата и на моменти груба игра от страна на казахстанците, които си служеха с лакти и други подобни прийоми доста често, като Костадинов бе ударен лошо, а Благов бе принуден да напусне терена малко след като влезе в игра, именно след поредна груба проява.

Втората част бе доста накъсана, като териториално "орлетата" отново имаха превес, който се изразяваше в спечелени корнери. При един такъв Сандански центрира добре, а Сандев от въздуха шутира силно, но извън вратата.

В края на мача Башлиев и Тасев комбинираха добре от дясно на атаката, но на два пъти при центриране топката не достигаше до нападател.

Пиринци се прибират утре сутринта с полет от Анталия до Истанбул, където ще ги чака автобус, който ще ги прибере в Благоевград, Старши треньорът Наджи Шенсой ще даде почивка на отбора, който от неделя влиза в предмачова подготовка за двубоя на 20 февруари с Берое в Стара Загора.

„Тежкото тепърва предстои“, посочи Петър Златинов преди мача с Кариана

ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

Един под въпрос в Пирин за мача с Ботев

Олимпиакос окуця след Локо Пд и отмени контролата с „орлетата“

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...

Петър Златинов: Младите момчета имат нужда от подкрепа и самочувствие

„Ще искам повече концентрация във важните моменти“, каза в треньорът на „орлетата“