Берое завърши контролите в Турция с разгромна победа над грузинския Саповнела (ВИДЕО)

Заралии вкараха 6 безответни гола, Хубчев освободи румънеца на проби Александру Някша

С разгромна победа със 6:0 Берое надделя на грузинския Саповнела в последна проверка по време на подготвителния си лагер в Турция. Логично „беройци“ бяха доминиращият отбор на терена през всичките 90 минути и заслужено се поздравиха с успеха, а старши треньорът Петър Хубчев даде шанс за изява на всички свои футболисти.

Междувременно стана ясно, че румънският футболист на проби Александру Някша е освободен от лагера на „беройци“, след като не е удовлеторил очакванията на треньорския щаб.

„Беройци“ излязоха напред в резултата още в 3-ата минута, когато Спас Делев центрира в наказателното поле където Стивън Петков засече с глава топката в мрежата за 1:0.

Четири минути след това Неманя Милисавлевич стреля от дистанция, но топката премина покрай вратата.

В 10-ата минута преднината за „беройци“ бе удвоена, след като Елиаш да Силва изведе по отличен начин Спас Делев, който завърши атаката на „беройци“, както подобава – с техничен удар покачи на 2:0.

Четири минути след това при многоходова комбинация Игор Джоман получи топката на границата на пеналта, където обаче бе фаулиран, и главният арбитър посочи точката за изпълнение на 11-метров наказателен удар. С изпълнението се нагърби Елиаш да Силва, който бе безпогрешен и покачи на 3:0.

В 22-ата минута Спас Делев бе изведен от дълбочина и остана сам срещу вратаря на „Саповнела“, за да реализира без особени затруднения за 4:0.

След точно половин час игра Неманя Милисавлевич преодоля по отличен начин Кахаладзе и с дълъг пас изведе Спас Делев зад отбраната на „Саповнела“, но последвалият удар бе блокиран от стража Марахадзе, а при добавката Делев бе неточен, изпращайки топката над целта.

При ответната атака Гелашвили стреля от пряк свободен удар, заложен на 23 метра от целта, но топката срещна стената от играчи. В организираната контраатака Неманя Милисавлевич стреля по диагонал от средна дистанция, но бе неточен.

В 37-ата минута Стивън Петков стреля от границата на наказателното поле, но изпрати топката над напречната греда.

Три минути по-късно Веселин Пенев получи топката вляво по атаката на „беройци“, овладя я с гърди и напредна няколко метра, за да се разпише от непосредствена близост за 5:0.

В последната възможност за първото полувреме Миришвили изпълни пряк свободен удар, заложен на дъгата на наказателното поле, но бе неточен.

В 53-ата минута Далахадзе стреля по диагонал от границата на пеналта, но ударът му бе слаб и не затрудни Благой Макенджиев, който улови без проблеми.

Две минути след това Алвидзе изпробва атрактивно изпълнение със задна ножица при центриране в наказателното поле на „Берое“, но бе неточен, изпращайки топката далеч от рамката на вратата.

В 57-ата минута невероятно изпълнение на Бенджамин Морел от пряк свободен удар, заложен на 30 метра от вратата, намери рамката на целта, но изстрелът бе отразен от стража на грузинците.

Пет минути по-късно Емин Ахмед получи топката отдясно и веднага центрира в малкия пеналт, където над всички извисен бе Исмаил Иса, който с глава се разписа за 6:0.

В 68-ата минута Попошвили засече с глава центрирана в наказателното поле топка, но Благой Макенджиев улови без особени затруднения.

Три минути по-късно многоходова акция за „беройци“, преминала през Станислав Костов, Георги Андонов и Георги Божилов, завърши с удар на последния, но след рикошет топката преминава покрай целта.

В 74-ата минута Георги Божилов стреля от границата на наказателното поле, но изпрати топката покрай рамката на вратата.

Две минути след това Александру Някша проби отляво и центрира в наказателното поле, но топката бе избита и попадна в намиращия се на границата на пеналта Емин Ахмед, който стреля оттам, но изпрати кълбото високо над целта.

В 82-ата минута гол на Исмаил Иса бе отменен заради игра с ръка в наказателното поле.

Три минтуи по-късно Георги Божилов нахлу отляво в наказателното поле и стреля диагонално, но изпрати топката на около метър покрай десния страничен стълб на вратата.

Това бе и последната проверка на представителния отбор на „Берое“ за зимната подготовка, като утре тимът лети обратно за България, където от понеделник ще се подготвя изцяло за предстоящия шампионатен двубой срещу „Пирин“ (Благоевград).

Берое (Стара Загора) – Саповнела (Терджола, Грузия) 6:0
голмайстори: 1:0 Стивън Петков 3′, 2:0 Спас Делев 10′, 3:0 Елиаш (д) 15′, 4:0 Спас Делев 22′, 5:0 Веселин Пенев 40′, 6:0 Исмаил Иса 62′
Берое (I полувреме): 22. Благой Макенджиев – 18. Атанас Зехиров, 6. Иво Иванов, 15. Георги Динков, 28. Веселин Пенев – 27. Игор Джоман, 8. Георги Сърмов – 73. Стивън Петков, 21. Елиаш, 11. Неманя Милисавлевич – 77. Спас Делев;
Берое (II полувреме): 22. Благой Макенджиев – 24. Венцислав Василев, 3. Владимир Зафиров, 16. Кирил Личев (64′ – 2. Александру Някша), 13. Емин Ахмед – 14. Георги Божилов, 70. Том – 9. Станислав Костов, 7. Георги Андонов, 5. Бенджамин Морел – 10. Исмаил Иса;
стадион: „комплекс Голд сити“, Алания, Турция