Ботев приключи спарингите в Турция с хикс (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Канарчетата" направиха нулево реми със словенския Домжале

Ботев Пловдив завърши зимната си подготовка в Турция с равенство 0:0 срещу словенския Домжале. Така „жълто-черните” приключват с една победа, две равенства и три загуби. Проверката започна половин час по-рано от предвиденото, стартирайки в 16:30 часа българско време. Завърналият се в състава на „канарчетата” Тодор Неделев не игра в контролата заради контузия, като на негово място Николай Костов заложи на Божидар Васев.

Играта бе равностойна през първата част, но опасности и пред двете врати липсваха.

Грегъри Нелсън бе спънат в близост до наказателното поле, но пловдивският отбор не се възползва от открилата се възможност.

Скоростна атака организирана от Мариян Огнянов в 34-ата минута продължи през Кифуети, който пусна топката успоредно на голлинията, но бранител на Домжале изчисти.

В последната минута на първата част Мариян Огнянов опита да намери с пас свой съотборник на голова позиция, но стража на словенците съумя да спре подаването.

След почивката отборите намалиха темпото, а в самия край на двубоя Домжале имаше няколко добри възможности да открие резултата, но „жълто-черните” показа стабилна игра в отбрана и запазиха резултата непроменен.

През втората част Николай Костов предприе 9 смени, вкарвайки в игра Кристиан Димитров, Орлин Старокин, Рангел Игнатов, Наско Милев, Емил Камберов, Филип Филипов, Лазар Марин, Борис Тютюков и Георги Купенов.