Лацио се развихри срещу последния Верона (ВИДЕО)

Двата отбора направиха най-резултатното второ полувреме в Серия А

Лацио спря головата си суша при вълнуваща победа 5:2 над Верона, чиято серия от 5 мача без загуба приключи. „Орлите” пък нямаха победа и гол от три кръга насам.

С мача на частично затворения „Олимпико” бе открит 25-ият кръг на Серия А. Верона имаше само две победи в 20 гостувания там, последната през декември 1984 г.

Невнимание в центъра на отбраната на Верона позволи на Маури да чукне към Матри, но последният не успя да прати в мрежата буквално от голлинията в 11-ата  минута.

Най-добрата ситуация за Верона през първото полувреме се откри пред Пацини, чийто удар с глава бе спасен от Маркети.

Матри успя да  материализира превъзходството на Лацио преди почивката. Каталди измъкна топката, като преди това беше паднал, изведе Матри, който плъзна технично покрай вратаря от малък ъгъл.

5 минути след почивката Лацио удвои. Каталди направи втора асистенция, като видя свободния Маури и последният заби от наказателното поле. Ключов пас в атаката направи Лулич.

Лацио изтръпна, когато от легнало положение Вжолек стреля, топката се отклони в защитника Хьод и срещна напречната греда.

Изглеждаше, че Фелипе Андерсон е сложил точка на спора в 69-ата минута за 3:0 след подаване на Матри, като останаха съмнения за засада.

Но Леандро Греко завъртя от свободен удар за 1:3 в 72-ата минута.

Драмата стана пълна, когато старото куче Лука Тони намали до 2:3 в 79-ата минута, засичайки центриране на Вжолек. Ветеранът вече има 10 гола в кариерата си срещу "римските орли". Единствено на Парма (12) е вкарвал повече.

Въпреки това, Лацио бързо прекърши надеждите на Верона. Грешка в защитата позволи на Мирослав Клозе да осъществи контраатака и да центрира за друга резерва - Кейта Балде, който с феноменално воле направи 4:2.

Крайното 5:2 оформи резервата Антонио Кандрева от дузпа, отсъдена за нарушение на Жилберто срещу Лулич в последната минута.

Това бе двубоят, в чието второ полувреме бяха вкарани най-много голове в Серия А - 6.

Лацио временно дръпна с две места и вече е 7-и с 2 точки аванс пред Емполи и Сасуоло.