Алекс Овечкин записа 14-и хеттрик в кариерата си при успеха на Вашингтон срещу Минесота

Далас удари Чикаго с хеттрик на Ийвс за 16 минути

Патрик Ийвс отбеляза хеттрик в рамките на 16 минути през първата третина за победа на Далас с 4:2 над Чикаго в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Успехът доближи Звездите на точка от Черните ястреби на върха в класирането на Централната дивизия, а освен това остави Чикаго на осем пункта от лидера в генералното класиране Вашингтон.

Ийвс откри резултата след 3:19 минути игра през първата третина, а след това вкара още две шайби до сирената. Джон Клингберг също се разписа за отбора на Далас през първата третина, а головете на Дънкан Кийт и Патрик Кейн в края на мача не помогнаха на Чикаго и Черните ястреби загубиха важен мач за титлата в дивизията.

"Хубавото в случая е това, че започнахме много силно мача. Това даже беше ключово. В събота загубихме лошо от същия съперник (б.р.- с 1:5) и не сме го забравили", каза Ийвс след мача.

Отборът на Далас вече изостава само с една точка от Чикаго в Централната дивизия, но Черните ястреби все още са лидери в Западната конференция на НХЛ. Те обаче се отдалечиха на осем точки от Вашингтон в битката за домакинско предимство за купа "Стенли", след като Столичаните победиха с 4:3 Минесота като гости.

Алекс Овечкин вкара три гола през втората третина и записа 14-и хеттрик в кариерата си при успеха срещу Минесота. Руснакът, който води в листата на реализаторите в НХЛ с 34 шайби, се е разписал 13 пъти в последните си 13 мача. Никлас Бекстрьом завърши двубоя в четвъртък вечер с три асистенции, а Джейсън Чимера добави един гол на празна мрежа. Това подобри баланса на Вашингтон в гостувания до 20 победи, пет загуби и два успеха след продължения - рекорд за сезона.

Джон Таварес вкара гол и записа асистенция, а Томас Грайс спря 28 удара за победа на Ню Йорк Айлъндърс с 5:2 срещу Лос Анджелис в друг мач от вечерта. Джони Бойчук, Кейси Кизикас и Андерс Лий дадоха аванс на Айлъндърс с голове в рамките на 14 минути през първата част, а Травис Хамоник се разписа на празна мрежа и оформи крайния резултат.