Черните котки спряха Манчестър Юнайтед по пътя към топ 4 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Съндърланд остана сред изпадащите след първата си победа от месец насам

Съндърланд постигна изненадваща победа над Манчестър Юнайтед в първия мач от XXVI кръг на английската Висша лига.

„Черните котки” се наложиха като домакини с 2:1 и остават в зоната на изпадащите, но увеличиха шансовете си за оцеляване и намалиха значително тези на съперника за топ 4.

Двете попадения за победителите бяха дело на футболисти, дошли през януарския трансферен прозорец и бяха дебютни за Уаби Хазри и Ламин Коне.

Още в третата минута именно Хазри изпълни един свободен удар, а в пеналта Джърмейн Дефоу прескочи топката и тя изненада Давид де Хеа, за да спре в мрежата му – 1:0.

Малко след това Матео Дармиан загуби, докато се опитваше да изнесе топката и след серия от рикошети Дефоу имаше шанс да стреля сам срещу вратаря, но Крис Смолинг в последния миг изби.

В 26-ата минута отново Хазри стреля от границата на пеналта и топката спря в ръката на Морган Шнайдерлен, но реферът Андре Маринър подмина претенциите за дузпа на домакините.

Първият точен удар на Манчестър Юнайтед пък бе отправен чак в 30-ата минута от Хуан Мата, който стреля от движение след хубав пас на Уейн Рууни, но право в ръцете на Вито Маноне.

Междувременно двамата треньори трябваше да направят по една принудителна промяна и своя дебют за Манчестър Юнайтед записа 21-годишният Доналд Лов, заменил Матео Дармиан.

Малко след появата на шотландеца „червените дяволи” изравниха. В 39-ата минута, след един удар Вито Маноне успя да спаси, но при добавката Антони Марсиал технично прати топката в мрежата му от малък ъгъл за 1:1.

При този резултат дойде и почивката, а малко след нея домакините отново поискаха дузпа, тъй като Уейн Рууни игра с ръка в пеналта след корнер. Наказателен удар обаче пак не последва.

В 60-ата минута Дам Н’Дойе се озова очи в очи с Давид де Хеа след чудесен диагонален пас, но испанският вратар показа класа и спаси с крак сигурен гол.

Малко след това дебютиралият Лов извърши нарушение пред дъгата на наказателното поле, но Де Хеа бе на ниво. Испанецът се намеси решително и в 71-ата минута след шут на Янга М’Вила от малък ъгъл.

Малко след това Ван Анхолт също игра с ръка в пеналта, ала реферът остана верен на себе си и не отсъди дузпа.

Като цяло обаче „черните котки” стояха по-добре на терена от своя именит съперник след почивката.

Затова и донякъде логично се стигна до 82-ата минута, когато Съндърланд получи корнер и след неговото изпълнение Ламин Коне бе над всички, за да оформи с глава крайното 2:1.

Така „черните котки” стигнаха до първа победа от точно месец насам, докато Манчестър Юнайтед понесе дебютно поражение като гост през календарната година и остана с 41 точки.

Съндърланд пък вече има 23 в своя актив, но все още е в опасната зона.