Берое се класира за полуфиналите за Купата на България по баскетбол за жени

Берое продължи драматично напред след допълнително време

Берое (Стара Загора) се класира за полуфиналите на турнира за Купата на България по баскетбол за жени. В среща-реванш от четвъртфиналите старозагорки загубиха като гост на Нефтохимик 2010 (Бургас) с 58:67 (9:17, 22:15, 9:10, 13:21, 5:4) точки след продължение, но след победа в първия мач със 73:63 продължава във финалната четворка на надпреварата.

Редовното време завърши 63:53 за Нефтохимик 2010 и затова се играха допълнителни пет минути. В тях баскетболистките на Берое спечелиха с 5:4 и се присъединяват към останалите полуфиналисти - Хасково 2012, Монтана 2003 и Дунав 8806 (Русе). Жребият за полуфиналите ще се тегли в понеделник.

Частити Рийд беше най-резултатна за Берое със 17 точки и 10 борби, а по 12 точки отбелязаха Латиша Сътън и Стефка Николова. Милена Томова записа 8 точки и 17 борби. За Нефтохимик 2010 със 17 точки завърши Олена Самбурска. Олга Мазниченко добави 12 точки.

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР 0:0
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)