Младенов с първа титла в кариерата си от държавното по тенис в зала

Новият шампион заработи 950 лева от наградния фонд

Васко Младенов спечели за първи път в кариерата си титлата на Държавното първенство по тенис в зала с награден фонд 3000 лева.

Поставеният под номер 1 победи в оспорван финал участващия с "уайлд кард" Александър Лазаров със 7:5, 2:6, 6:4 след около два часа и половина игра в столичната зала "София".

26-годишният Младенов взе оспорвания първи сет с пробив в края.

Шампионът на България на открито за юноши до 18 години Лазаров доминираше във втората част, в която даде само два гейма на съперника си, за да изравни резултата.

Това беше първи загубен сет за Младенов в надпреварата, но в решаващата той трета част беше по-свеж и все пак наложи волята си, след като реализира ранен пробив и запази преднината си до края.

Новият шампион заработи 950 лева от наградния фонд.

Финалистът Лазаров, който изигра три поредни трисетови срещи по пътя си към финала, заработи 550 лева.

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР 1:0
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)