Сам Варди спечели повече дузпи от всеки клуб във Висшата лига

Нападателят спечели шестия си наказателен удар срещу Арсенал

Нападателят на Лестър Джейми Варди спечели дузпа в мача срещу Арсенал от 26-ия кръг на Висшата лига.

Това бе шестият наказателен удар, който изработи 29-годишният англичанин през този сезон.

Така Варди спечели повече дузпи сам (6), отколкото всички останали отбори (19) от Висшата лига.

Арсенал стигна до изключително трудна победа с 2:1 срещу лидера в Премиършип – Лестър. Футболистите на Арсен Венгер се оттеглиха на почивката с пасив, след като Варди бе точен от дузпа в 45-ата минута, но успяха да стигнат до пълен обрат на „Емирейтс” през втората част.

Дани Симпсън си изкара два жълти картона за 5 минути и остави Лестър с човек по-малко в 54-ата, което се оказва решаващо за крайния изход на двубоя. Арсен Венгер направи адекватни смени, които бяха ключови за победата в мача от 26-ия кръг. Първо Тио Уолкът изравни в 70-ата, а друга резерва – Дани Уелбек, оформи крайното 2:1. Така Арсенал има в актива си 51 точки, на две от лидера Лестър.

Алваро Мората отново се връща в Ювентус?