Нулево местно дерби между Фризононе и Лацио, Тонев поигра 20 минути в края (ВИДЕО)

Отборът на българина си остана в зоната на изпадащите

Александър Тонев игра в последните 20 минути при 0:0 между Фрозиноне и Лацио в 26-ия кръг на Серия А. Ремито остави тима на българина в изпадащите на 18-о място, на две зад Сампдория. Лацио е осми с 37 точки.

Мачът беше местно дерби и двата тима за сефте се срещнаха на „Матуса”.

Фрозиноне започна агресивно, а Тонев беше  на пейката. Кандрева пусна успоредно пред врата, но Филип Джорджевич се размина за „орлите”, които в четвъртък вечер направиха 1:1 като гост на Галатасарай в Лига Европа.

Кандрева тества младия Леали на близката греда, а Уесли Хьод би над празната врата на домакините.

Бланшар пропусна страхотен шанс след корнер и с глава насочи покрай далечната греда. Даниел Чофани излезе очи в очи с Маркети и се изложи със слаб завършващ удар.

Балде Кейта се мушна между двама защитници, но Айети се хвърли смело на пътя на топката.

Билия имаше претенции за дузпа за намеса на Бланшар с ръка, които не бяха уважени. Леали пък решително спаси с ръка удар с глава на Милинкович-Савич, който вкара в Истанбул през седмицата.

Тонев влезе в игра в 70-ата минута на мястото на Содимо, но няма да се запомни с нищо.

Кандрева стреля встрани след акробатично изчистване на Конко, който рискуваше да направи дузпа в добавеното време с необмислена намеса срещу Чофани, но съдията замълча.