ПФК „Бдин” Видин победи с 1-0 „Академик” София (снимки)

В нервен мач отборът на „Бдин” взе минимална победа с 1-0 над „Академик” София. Победното попадение бе дело на Тодор Тимонов в 10 минута след страховит удар от 30 метра.

И двата тима завършиха мача с по 10 човека след показани червени картони от главния съдия Ангел Баялцалиев. Двубоят започна добре за видинчани, но стартиралият като титуляр след дълго лекувана контузия Борислав Хазуров, отново бе ритнат лошо и бе заменен още в 22-ата минута.

Още в 1-та минута, след ъглов удар пред вратата на гостите, двама играчи на „Бдин” се разминаха с топката и тя излезе в аут. В 6-та минута Ангел Цолов направи хубав пробив и бе фаулиран. Прекият свободен удар изпълни Тодор Тимонов, но ударът му мина в страни от вратата.

Четири минути по-късно домакините изпълниха ъглов удар, а отбитата топка попадна при Тимонов и той със силен удар я прати във вратата на гостите, като вратарят им Виктор Георгиев се опита да парира удара, но топката го подлъга и я испусна зад голлинията.

Последва контузията на Хазуров и играта на „Бдин” позагуби остротата си. До края на полувремето Владислав Мирчев имаше шанс, но ударът му бе блокиран от защитник.

Първата си атака гостите направиха в 36-ата минута, но ударът на капитана им Алек Манолов бе отбит от защитник.

През втората част, в 47-ата минута, Николай Цветков отправи удар с глава, но в ръцете на вратаря. И двата отбора играеха хаотично, а и съдията Баялцалиев с някои отсъждания изнерви играта.

В 62-ата минута Мирчев бе грубо фаулиран в половината на гостите, но Баялцалиев не видя фаул и гостите направиха контраатака, като при нея извършиха отново нарушение, но играта продължи. Опитният Мирослав Ризов влезе остро на нападател на гостите, но без да го докосне, а съдията видя фаул. Последва втори жълт картон и респективно червен за Ризов, въпреки бурните протести на домакините.

Четири минути по-късно, грубата игра на гостите бе наказана и Милен Кикарин, който изрита Мирчев без топка, бе изгонен с директен червен картон. До края на мача двата отбора се хвърлиха в здрава физическа битка, но нов гол не падна. Тимонов опита отново удар от 30 метра, но този път Георгиев изби в ъглов удар. За слабата игра на двата отбора през втората част повлия и бурният вятър, който въртеше топката на сам на там, както и падналият краткотраен дъжд.

След мача старши- треньорът на „Бдин” заяви: ”Грозна победа, но победа. Нищо не се получи от това, което трябваше да направим като игра. Трябваше да бъдем по-активни и по-агресивни, но не се получи. От дребни неща през второто полувреме играта се изнерви и нямаше футбол. Получи се едно успокоение при моите играчи след гола на Тимонов, но дойде контузията на Хазуров и се промени начинът ни на игра. Реално пред нашата врата няма положения и за това съм доволен от защитната ни линия. Определено това е най-слабият ни мач, въпреки победата. Нямахме много голови положения в тази среща, въпреки, че на мач създаваме по 5-6 чисти такива. Имаше умора в моите играчи, но сега почиваме. Печелим служебно в междинния кръг в сряда и имаме мач на 21 април във Видин с „Чавдар” Етрополе. Ще търсим съперник за контрола в четвъртък. Съдийството няма да го коментирам! До последно ще преследваме класиране в „А” група.”

Отборът на „Бдин” подновява тренировки още в понеделник.

ПФК”Бдин” Видин – „Академик” София 1-0