Провал в Рим! Лацио се сгромоляса срещу Спарта (Прага)+ВИДЕО

Чехите отнесоха съперника си с 3:0 за едно полувреме, „орлите” с куп пропуски

Спарта (Прага) поднесе сензацията в турнира Лига Европа. Чехите отстраниха Лацио от турнира Лига Европа и се класираха за четвъртфиналите. Двубоят, който се проведе на стадион „Олимпико”, завърши 3:0 и с общ резултат 4:1 Спарта продължава напред.

И трите гола паднаха през първото полувреме.  Домакините създадоха куп опасни положения, но стабилните изяви на Бичик на вратата отказаха „римските орли”.

За последно чешкият отбор се е класирал на четвъртфинал в Европа през сезон 1983/84. Лацио за последно загуби така категорично у дома през 2003 г. Тогава Челси се наложи с 4:0.

Кошмарната вечер за Лацио започна още в 10-ата минута. Тогава Борек Дочкал отправи силен удар от границата на наказателното поле с левия крак и въпреки че Маркети докосна топката тя влетя в мрежата му.

След само още две минути игра гостите удвоиха преднината си. Ладислав Крейчи получи в наказателното поле след добра контраатака, бе оставен напълно непокрит и след техничен удар се разписа.

Лацио по всякакъв начин търсеше пътя към вратата на Бичик. Стефано Маури пропиля златна възможност за домакините, след като защитата на гостите се пропука и той се озова сам срещу вратаря, но ударът му бе отразен ловко.

След този пропуск феновете по трибуните на „Олимпико” започнаха бурно да освиркват своите любимци.

Всичко за Лацио приключи в 44-ата минута. Лукаш Юлиш засече центриране от лявото крило и с шут от движение не остави шансове на Маркети.

В началото на второто полувреме пред Маури се откри нова великолепна възможност, но не успях да отправи достатъчно силен удар от близко разстояние.

До края отборът на Спарта (Прага) се бранеше стабилно и напълно отказа атакуващите играчи на Лацио, които създадоха още няколко опасности. „Орлите” владееха топката 65% от игровото време, но това не се отрази по никакъв начин на крайния резултат. След последния съдийски сигнал последваха още по-бурни освирквания по адрес на играчите и клубния президент Клаудио Лотито, който бе в официалната ложа.